Převodovka, která myslí za vás

Převodovka I-Shift je nejpokrokovější řešení společnosti Volvo.Kombinuje jednoduchost automatické převodovky s účinností zcela automatizované 12-ti rychlostní převodovky. Řidič tak má usnadněnu práci a přitom dojde k až 7% úspoře paliva. 

every drop counts

JAK CHYTRÁ VLASTNĚ JE?
Předně díky podrobné znalosti parametrů zcela přesně ví, jak z každého motoru Volvo získat maximální výkon. Dále pak sleduje naložení vozidla, sklon cesty, rychlost pohybu a úroveň zrychlování. Tyto údaje využívá k určení a zařazení nejvhodnějšího rychlostní stupně zajišťujícího optimální rozjezd. Je-li potřeba, přeskočí dokonce jednu či více rychlostí.
Stejně jako nejlepší řidič na světě tak činí v reálném čase. A to neustále. Tímto způsobem může převodovka I-Shift v porovnání s manuální převodovkou ušetřit až 7% pohonných hmot.

PŘEVODOVKA I-SHIFT SE SYSTÉMEM I-ROLL
Systém I-Roll využívá pohybové energie nákladního vozidla ke snížení spotřeby paliva při jízdě na nejvyšší rychlostní stupeň. Může tak ušetřit až 2% paliva. V mírných klesáních se aktivuje I-Roll(motor běží na volnoběh), díky čemuž může vozidlo ujet delší vzdálenost, a oddálí tak dobu, kdy je nutné opět začít vstřikovat palivo.

DALŠÍ EKONOMICKÉ DOPADY
Díky váze o 70 kg nižší oproti svému manuálnímu protějšku umožňuje převážet více nákladu, což má pozitivní vliv na výdělečnost přepravy. Vyšší účinnosti je dosaženo rovněž jemným řazením, které vystavuje hnací ústrojí a pneumatiky menší námaze. A prodloužení životnosti jednotlivých dílů snižuje náklady na údržbu. Nižší hladina hluku také přispívá k lepšímu zdravotnímu stavu řidičů.
i-shift
ishift 

Čtvrtá generace pokrokových převodovek I-Shift. 
every drop counts

“Systém I-Shift mě přesvědčil na 100 %. Všechny naše vozy Volvo jsou vybaveny převodovkami I-Shift, protože šetří palivo a zvyšují jízdní komfort.“

Walter Husmann ze švýcarské společnosti W. Husmann

OPTIMALIZACE VOZOVÉHO PARKU
K dispozici je celá řada produktů. Převodovky I-Shift mohou být díky speciálním programům přizpůsobeny konkrétním podmínkám různých přepravních odvětví. Tímto způsobem převodovky I-Shift zajišťují optimalizaci využití paliva jakéhokoliv vozového parku. Program pro rozvážku a stavebnictví například obsahuje funkce usnadňující startování a popojíždění. U těžkých nákladních vozů dochází k optimalizaci řazení pro jízdu s nákladem převyšujícím 60 tun, kdežto úsporné funkce pro dálkovou přepravu pro změnu upřednostňují optimalizaci spotřeby paliva při jízdě stálou rychlostí.

ČTVRTÁ GENERACE PŘEVODOVEK AMT
Převodovky AMT (automatizované manuální převodovky) společnosti Volvo jsou neustále vylepšovány, aby zajistily vyšší účinnost a poskytly řidiči inteligentnější funkce. Jedná se o 12-ti rychlostní elektronicky řízenou převodovku s děleným rozsahem, která nabízí možnost manuálního i automatizovaného řazení. Automatický režim umožňuje dvě nastavení: výkonové a úsporné.