Kabina se sníženým rámem

Stačí krůček

Zabýváte-li se svozem odpadu, komunálními službami nebo rozvozem zboží, je pro vás tento nákladní vůz ideálním řešením. Musíte každý den několikrát nastoupit a vystoupit z kabiny a nechcete si dělat starosti o zdraví svých kolen? Máte zájem o prostor až pro čtyři lidi, skvělý výhled na vozovku, vynikající pohodlí a výjimečné jízdní vlastnosti jako stvořené pro každodenní proplétání ucpanými uličkami města?

 Postavili jsme vůz právě pro vás – model Volvo FE s kabinou se sníženým rámem.

 

Průchozí kabina se sníženým rámem

První (a jediný) schůdek se nachází pouhých 540 milimetrů nad úrovní silnice. A pokud chcete svá kolena hýčkat ještě více, je možné vstup snížit o dalších 100 milimetrů.

 

Dveře lze otevřít až do úhlu 90 stupňů. Uvnitř se setkáte se zcela rovnou podlahou umožňující pohodlné přesouvání po celém prostoru. Výška kabiny, měřená od podlahy až ke střeše, činí 1,6 metru.

 

Čtyři sedadla

Kabina Volvo FE LEC disponuje dostatkem prostoru pro cestující a osobní věci. Lze do ní namontovat buď dvě, nebo čtyři sedadla, přičemž každé z nich je vybaveno vlastním tříbodovým bezpečnostním pásem.

 

Dobrý výhled ve všech směrech

Skvělý výhled na okolní dopravu je zajištěn díky velkému čelnímu sklu, vhodně umístěným oknům a dvojitým zpětným zrcátkům. Kabinu je možné osadit níže umístěným oknem na straně spolujezdce a okny za B-sloupkem na obou stranách vozu.

 

Stvořen pro městský provoz

Vůz Volvo FE LEC je navržen podle charakteristiky městské dopravy – časté zrychlování a zastavování a popojíždění v kolonách. Motor má i v nízkých otáčkách vysoký točivý moment a poskytuje dobrou odezvu na sešlápnutí plynového pedálu. O plynulé a pohodlné řazení se stará automatická 6 stupňová převodovka Allison.

 

Vůz je snadno ovládatelný i v úzkých uličkách města, a to zejména v případě, že si zvolíte variantu 6x2 s řízenou vlečenou nápravou. Nákladní vozidlo Volvo FE LEC je vybaveno nejnovější generací velmi účinných brzd EBS s rychlou odezvou a splňuje tak přísné požadavky společnosti Volvo v oblasti bezpečnosti.

 

Nízká spotřeba a nízká tvorba emisí

Model Volvo FE LEC je osazen 7litrovým motorem o výkonu 300 nebo 340 koňských sil. Obě verze pohonné jednotky nabízejí účinné spalování, které se odráží v nízké spotřebě paliva a nízké tvorbě zplodin. Stejně jako jiné modely řady Volvo FE, i vůz Volvo FE LEC vyhovuje směrnici Euro 5.

 

Originální Volvo FE

Vůz Volvo FE LEC sdílí 95 procent všech dílů s ostatními variantami řady Volvo FE. Výhodou tohoto řešení je dobrá dostupnost náhradních dílů a jednoduchá údržba. V neposlední řadě je třeba zmínit, že model Volvo FE LEC obdržel typové schválení v rámci celé Evropy.