Bezpečnost v kabině

Bezpečnost v kabině

Kabiny chráněné proti nárazu
K nejběžnějším typům nehod patří přímé čelní kolize a případy převrácení vozu. V takových případech, jakož i při ostatních nehodách, při nichž je kabina vystavena nárazu zvnějšku, je hlavním úkolem přenést energii nárazu kabinou tak, aby uvnitř zůstal zachován dostatečný prostor pro přežití.

U společnosti Volvo Trucks procházejí kabiny důkladnými sériemi zkoušek včetně čelního kyvadlového testu. Všechny kabiny pak vyhovují švédským standardům odolnosti kabiny, které jsou nejnáročnější na světě.

Pohlcení energie nárazu
V okamžiku vážnější nehody jsou ve hře nesmírné síly. Vaše tělo může být vystaveno síle, která odpovídá nejméně dvojnásobku vaší hmotnosti. Proto interiér kabiny musí být schopen absorbovat energii, aby se mohl deformovat při nárazu lidského těla.

 

Ve všech našich kabinách může volant i přístrojová deska absorbovat energii, stejně jako lišty ve výšce kolen. Veškeré tkaniny pro čalounění jsou vyrobeny z nehořlavých materiálů.

Příslušenství kabiny, například mikrovlnná trouba a kávovar, je navíc pevně připevněno k nosné konstrukci kabiny. V případě kolize nebo nebezpečných brzdicích momentů zůstanou tedy na místě.