Kráska na pohled. Zvíře pod kapotou.

Volvo FH16 má vše, co byste od modelu Volvo FH očekávali. A mnohem více. Pokud nemáte rádi kompromisy v oblasti výkonu či stylu, je to vůz právě pro vás.

Volvo FH engine Euro6

16 litrů čistého výkonu

Aktuálně nejsilnější motor z dílny společnosti Volvo, model D16K, se může pochlubit ohromným výkonem 750 k a točivým momentem 3550 Nm. Vybrat si můžete ze tří úrovní výkonu a čtyř úrovní točivého momentu. Všechny typy motorů přitom splňují normu Euro 6. V kombinaci s převodovkou I-Shift (její zesílená verze je součástí základní výbavy) a řadou robustních a úsporných zadních náprav je tento motor králem i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Prohlédněte si seznam hnacích ústrojí.

Design exteriéru vozu Volvo FH16

Exteriér

1. Rafinované doplňky
Tónované skleněné panely na vnější straně kabiny dodávají Volvu FH16 jedinečný vzhled. Nemáte se však dívat skrze ně. Ale na ně.

2. V černém hávu
Nový model FH16 je tmavý. Velmi tmavý. Ale pod povrchem se skrývá velice zajímavý odstín. Říkáme mu Mystický Fjord. Nedá se popsat, musíte ho prostě vidět.

3. Pod drobnohledem
Jsou to drobné detaily, na nichž skutečně záleží. Zejména když jsou vyrobeny z lesklého chrómu. Právě díky tomu si nástupního schodku, panelu mřížky chladiče, madel dveří a loga Volvo všimnete na první pohled.

4. Mřížka krále silnic
Mřížka v tmavostříbrné lesklé barvě bude vypadat důstojně na každé silnici. A ve stejném duchu se nesou také zrcátka a sluneční clona.

Interiér

 

Sedadlo řidiče modelu Volvo FH16   Volant modelu Volvo FH16   Obložení interiéru modelu Volvo FH16
 
Jedinečné provedení sedadla.
Za volantem vozu Volvo FH16 se budete cítit majestátně. A tohle bude váš trůn. Na jedinečném, důmyslně tvarovaném sedadle, potaženém kvalitní kůží či kombinací kůže a textilie, se budete cítit jako v bavlnce. Dokonalé provedení ocení nejen vaše záda, ale také oči. Dostupnost verzí s ventilací je samozřejmostí.
  Havraní černá.
Skvělý zážitek z řízení nemusíte mít jen díky jedinečným jízdním vlastnostem – Volvo FH16 si můžete jako jediný model pořídit také s volantem v havraní barvě. Tento volant je potažený tmavou kůží s kontrastním žlutým prošíváním a skvěle ladí s obložením interiéru a sedadly.
  Prvotřídní.
Interiér vás překvapí jedinečným obložením dveří a stěn, chromovanými dekoračními lištami, záclonkami, polstrovaným lůžkem a dveřním osvětlením. Všechny tyto prvky se společně starají o to, že se v kabině budete cítit velmi příjemně.