Součást rodiny. Žádné pochybnosti.

Společnost Volvo Trucks je přesvědčena, že každému členovi rodiny Volvo je třeba vtisknout vlastní osobitý charakter. Exteriér kabiny vozidla Volvo FL vás o tom v tom nejpozitivnějším slova smyslu velmi rychle přesvědčí. Nejmenší sourozenec má sice odvážný charakter a vlastní styl – stále je však nepochybně součástí rodiny Volvo Trucks. Znamená to bezpečnost, výkonnost a spolehlivost. Všechny tyto vlastnosti jsou zabalené v přitažlivém balíčku.


Přední část Volva FL

Poznáte ho na míle daleko.

Nejcharakterističtějšími rysy exteriéru vozidla Volvo FL jsou typická světla LED ve tvaru V spolu s přední mřížkou chladiče. Prestižní Iron Mark Volvo je umístěn vysoko na přední části vozidla blíž k vám.

Projděte si technické parametry kabin


Spolehlivé a bezpečné

Robustní a bezpečný exteriér.

Jak asi očekáváte, Volvo FL prošlo nejpřísnějšími testy. Díky nim je to nejbezpečnější vozidlo svého druhu. Naše nákladní vozidla podrobujeme jedinečnému švédskému nárazovému testu, a zaručujeme tak nejvyšší standard ochrany na cestě. Je to nejpřísnější test bezpečnosti na světě na odolávání síle, která působí při různých druzích nehod.


Úspora paliva

Snížený odpor vzduchu šetří palivo.

Exteriér vozidla Volvo FL má aerodynamický tvar a je lehce zaoblený, čímž se snižuje odpor vzduchu. Kromě toho, že to šetří palivo, to také zlepšuje jízdní vlastnosti.


Proužky 4x4

Pro výraznější vzhled

Váš vůz s pohonem 4×4 může snadno vyčnívat z davu. Stačí si zkrášlit kabinu výraznými proužky s nápisem 4×4, které byly navrženy speciálně pro nový model Volvo FL. S touto ozdobou neprohloupíte a vašeho Volva FL si každý všimne.


Ochrana proti podjetí zepředu

Systém proti podjetí zachrání množství životů.

Společnost Volvo je prvním výrobcem systému ochrany proti podjetí zepředu. Tento systém představila mnohem dříve, než se stal povinným. Systémy ochrany proti podjetí zepředu (FUP) a zezadu (RUP) byly vyvinuty za účelem maximalizace bezpečnosti ostatních účastníků silničního provozu. V případě kolize zabraňují zaklínění malých aut pod nákladní vozidlo.


Stupátko Volvo FL

Snadné nastupování a vystupování.

Pro minimalizaci námahy spojené s častým nastupováním a vystupováním jsou stupátka do kabiny umístěny v co nejsnadněji přístupném úhlu. Mají také protiskluzový povrch, volitelné osvětlení a snadno přístupná držadla přizpůsobená řidiči.

Přečtěte si více informací o stupátkách vozidla Volvo FL


Přední mřížka chladiče Volva FL

Přední mřížka chladiče – design a funkčnost.

Působivá černá přední mřížka chladiče má vzor včelí plástve, který umožňuje efektivnější proudění vzduchu, čímž se zlepšuje chlazení motoru a dočišťování výfukových plynů.

Přečtěte si více informací o designu vozidel Volvo FL.
Galerie fotografií exteriéru vozidla