Podvozek modelu Volvo FL

Vybaveno pro život ve městě.

Podvozky vozidla Volvo FL byly vyrobeny pro jediný účel: flexibilitu. Bez ohledu na to, jaké potíže a úkoly místního rozvozu před ním jsou, zvládne vždy každou výzvu včetně těžkých nákladů, ostrých zatáček a delšího používání. Zejména, pokud jste si ho ještě více přizpůsobili.

Přibližná výška podvozku

  • Nízký: 810–830 mm
  • Střední: 860 mm
  • Vysoký: 950 mm
  • X-High: 960 mm
Rozvory náprav
  • 3,250–6,800 mm

Prohlédněte si úplné technické parametry podvozků


Podvozek Volvo FL na míru

Na míru nebo standardní

Podvozek Volvo FL lze objednat ve standardním rozvržení nebo adaptovat tak, aby vyhovoval vašim specifickým potřebám. Díky systému VBI (Volvo Bodybuilder Instructions) se zkrátí dodací lhůty pro výrobce nástaveb a získáte tak svoje dokonalé vozidlo s dokonalou nástavbou adaptované pro vaše specifické obchodní operace v nejkratším možném čase.


Podvozek Volvo FL – pohled shora

Snadné dovybavení nástavbou.

Aby měli výrobci nástaveb ještě snazší práci, lze podvozek vybavit nejrůznějšími úchyty pro nástavby. Pro splnění všech požadavků a potřeb nástaveb je možné kombinace blíže specifikovat.

Přečtěte si více o flexibilitě podvozků


Ikona servisu

Přední nápravy, které nepotřebují údržbu.

Podle zatížení lze vybrat tři různé varianty předních náprav nevyžadujících údržbu. Pro vozidla s motorem D5K je maximální nákladová kapacita 4,5 tuny, zatímco vozidla s motorem D8K mají nákladovou kapacitu mezi 4,5 a 7,1 tun.


Volvo FL – boční pohled

Typy odpružení.

Podle zatížení lze pro přední a zadní nápravy vybrat různé odpružení: vzduchové, listové nebo jejich kombinaci.


Volvo FL – velikosti kol

Velikosti kol.

Pro vozidla Volvo FL jsou k dispozici tři různé velikosti kol. Malá, optimalizovaná 12tunová vozidla se čtyřválcovým motorem se dodávají se 17,5 palcovými koly. Pro těžší vozidla s šestiválcovými motory jsou k dispozici 19,5 a 22,5 palcová kola.


Rychlá odezva brzd

Rychlá a bezpečná odezva brzd.

The Volvo FL has pneumatic brakes with lightweight discs at both front and rear. Elektronicky řízený brzdový systém EBS umožňuje bezpečnější a rychlejší odezvu brzd a snižuje opotřebení brzd. Systém zahrnuje různé funkce, například antiblokovací brzdy (ABS), uzávěrku diferenciálu a kombinování brzd.


Elektronicky řízené odpružení

Jednoduché a rychlé naložení.

Výšku vzduchového odpružení lze řídit systémem elektronicky řízeného odpružení (ECS) pomocí spínačů na palubní desce nebo ovladače. Tím můžete nastavit správnou výšku pro nákladovou plošinu.