Řízení vozidla Volvo FL

Síla a výkon – perfektní kombinace.

Ať už v městském prostředí provádíte jakoukoliv práci, Volvo FL ji hravě zvládne. Vždy a včas. Efektivita a spolehlivost spočívá ve výjimečném hnacím ústrojí vozu Volvo FL, které je tvořeno kombinací hospodárných motorů Volvo a těch nejlepších převodovek. Vše je perfektně odladěno pro vaše specifické požadavky.

Motory:

  • D5K (210 nebo 240 k)
  • D8K (250 nebo 280 k)
Převodovky:
  • I-Sync (6 převodových stupňů)
  • Manuální převodovka (6 nebo 9 převodových stupňů)
  • Automatizovaná převodovka (6 rychlostních stupňů)
Zadní nápravy:
  • Jednoduchá redukce (3 modely)
  •  Redukce v kolech (pro model Volvo FL 4×4)
Podívejte se na úplné technické údaje hnacího ústrojí.

 


Euro 6

Nízká spotřeba paliva. Vysoký točivý moment. A norma Euro 6.

Přísné evropské emisní normy pro vznětové motory mají za úkol regulovat množství polutantů. Nejnovější norma Euro 6 vyžaduje oproti svému předchůdci Euro 5 naprosto zásadní snížení jejich výskytu, někdy až o 75 %. Společnost Volvo Trucks při řešení tohoto problému vylepšila technologii SCR (selektivní katalytické redukce) zavedením vodou chlazeného systému EGR (recirkulace výfukových plynů). Oba motory dostupné pro modely Volvo FL byly pečlivě zkonstruovány tak, aby splňovaly normu Euro 6 bez ztráty výkonu nebo momentu nebo výrazného zvýšení spotřeby paliva. Je to výhodné pro všechny strany. Pro řidiče i pro životní prostředí.

Přečtěte si více informací o motorech.


Motor D5K

D5K nebo D8K - konstrukce, které můžete důvěřovat.

Oba motory vozidla Volvo FL vyvinula a zkonstruovala společnost Volvo. Oba tyto motory se vyznačují výjimečným výkonem a točivým momentem, jakož i systémem dočišťování výfukových plynů, který splní i ty nejpřísnější normy. Motory jsou kromě toho vybaveny prvky, jako je odvětrávání klikové skříně s uzavřeným oběhem, minimalizace ztrát oleje, turbodmychadlo s proměnnou geometrií lopatek, které umožňuje změnit poměr účinnosti turba v závislosti na podmínkách.

Přečtěte si více o účinnosti motoru.


Ikona servisu

Servisní intervaly se nemění.

Norma Euro 6 toho od motorů a servisních pracovníků vyžaduje hodně. Striktní požadavky na emise však pro majitele vozidel Volvo FL nepovedou ke změnám servisních intervalů ve srovnání s předchozími právními předpisy. Požadavky na údržbu motorů vozidla Volvo FL Euro 6 se nemění.


I-Sync pro Volvo FL

I-Sync. Správný převod ve správný čas

Díky automatizované 6stupňové převodovce I-Sync vozidla Volvo FL (dostupná ve dvou variantách – pro motor D5K a D8K) budou pro vás pracovní úkoly ještě jednodušší. Převodovka I-Sync vám poskytne luxus při změně převodových stupňů bez potřeby používat spojkový pedál, díky čemuž bude provoz ve městě s častým rozjížděním a bržděním procházka růžovou zahradou. Přizpůsobeno pro městský rozvážkový provoz, optimalizováno pro vaše pohodlí.

Přečtěte si více informací o převodovce I-Sync.


Bionafta

Přecházíte na bionaftu?

Motor D5K240 lze nyní přímo ve výrobě upravit tak, aby mohl být provozován čistě na bionaftu (B100). Samozřejmostí je certifikace podle normy Euro 6. Snížíte tak svou uhlíkovou stopu a ještě ke všemu budete moci využít všech pobídek nabízených ve vaší zemi.