Čas je na vaší straně

Vlastnosti nových motorů D5 a D8 jsou ideální pro jízdu v centru města nebo příměstských oblastech, takže s novým vozidlem Volvo FL dokážete snadno dodržovat rozvrh a rychle a efektivně doručovat jednu dodávku za druhou.

Volvo FL má nové motory propracované a navržené společností Volvo. Tyto motory sdílejí stejnou koncepci a vývojovou filozofii jako motory v našich větších vozidlech. Vyznačují se širší a plošší křivkou točivého momentu a rychlejším nárůstem výkonu již od nízkých otáček. Pokud jde o jízdu, je výsledkem rychlejší odezva, vyšší průměrná rychlost a lepší ovladatelnost, zejména v městském provozu.

Volvo FL se čtyřválcovým motorem nabízí o 200–500 kg vyšší nákladovou kapacitu a zvyšuje tak efektivitu provozu.
Lehké Volvo FL

Optimalizovaná hmotnost a účinnost

Čtyřválcový motor D5K je nyní k dostání pro 10-, 12-, 14- a 16tunové verze modelu Volvo FL. Objednáním tohoto motoru srazíte hmotnost vozidla v porovnání se šestiválcovým ekvivalentem o 200–500 kilogramů. Motor D5K je přitom nejsilnějším zástupcem své třídy, protože se může pochlubit výkonem 240 koní. Ve spolupráci s optimalizovanou převodovkou I-Sync zajišťuje výjimečné jízdní vlastnosti a nízkou spotřebu paliva. 

Širší a plošší křivka točivého momentu a rychlejší nárůst výkonu přináší rychlejší odezvu
a vynikající ovladatelnost.

Zcela nová nabídka motorů vyvinutých společností Volvo zahrnuje nejsilnější řešení v odvětví – motor D5 s výkonem 240 k.
Motor Volvo D5

Výkon v souladu s normou Euro 6 bez rizika pokut

Nové vozidlo Volvo FL splňuje všechny legislativní požadavky normy Euro 6, přičemž se oproti normě Euro 5 nezvýšila spotřeba paliva, ale snížily se požadavky na servisními intervaly.

Nové vozidlo Volvo FL se dodává s optimalizovanou převodovkou I-Sync.
Převodovka I-Sync
5
Efektivita