Čas je na vaší straně

Vlastnosti nových motorů D5 a D8 jsou ideální pro jízdu v centru města nebo příměstských oblastech, takže s novým vozidlem Volvo FL dokážete snadno dodržovat rozvrh a rychle a efektivně doručovat jednu dodávku za druhou.

Volvo FL má nové motory propracované a navržené společností Volvo. Tyto motory sdílejí stejnou koncepci a vývojovou filozofii jako motory v našich větších vozidlech. Vyznačují se širší a plošší křivkou točivého momentu a rychlejším nárůstem výkonu již od nízkých otáček. Pokud jde o jízdu, je výsledkem rychlejší odezva, vyšší průměrná rychlost a lepší ovladatelnost, zejména v městském provozu.

Nové 12tunové Volvo FL se čtyřválcovým motorem nabízí 500 kg nákladové kapacity navíc a zvyšuje tak efektivnost provozu.
500 kg nákladové kapacity navíc

500 kg nákladové kapacity navíc

V reakci na vývoj trhu jsme uvedli 4válcový motor pro 12tunový model Volvo FL. Je vybaven nejvýkonnějším motorem ve svém segmentu (D5 s výkonem 240 k) a optimalizovanou převodovkou I-Sync, ale přitom je o 500 kg lehčí než srovnatelné šestiválcové vozidlo. Vlastnosti tohoto nového modelu představují pro naše zákazníky v oblasti rozvozu zboží po městě fantastickou příležitost, jak si užít pravé Volvo v novém kompaktním balení.

Širší a plošší křivka točivého momentu a rychlejší nárůst výkonu přináší rychlejší odezvu
a vynikající ovladatelnost.

Zcela nová nabídka motorů vyvinutých společností Volvo zahrnuje nejsilnější řešení v odvětví – motor D5 s výkonem 240 k.
Motor Volvo D5

Výkon v souladu s normou Euro 6 bez rizika pokut

Nové vozidlo Volvo FL splňuje všechny legislativní požadavky normy Euro 6, přičemž se oproti normě Euro 5 nezvýšila spotřeba paliva, ale snížily se požadavky na servisními intervaly.

Nové vozidlo Volvo FL se dodává s optimalizovanou převodovkou I-Sync.
Převodovka I-Sync
5
Efektivita