Nenápadnější přítomnost
Nenápadnější přítomnost

Užitkové vozidlo určené k městskému rozvozu, jakým je i nové Volvo FL, musí plnit úkoly, při kterých je třeba proniknout do největších center populace. Pro zajištění dosažení tohoto cíle s minimálním dopadem na životní prostředí je třeba, aby se tohoto úkolu účastnily všechny součásti – technologický vývoj, podpůrné služby a odpovědnost společnosti.

Demografické trendy naznačují, že v současnosti žije více lidí ve městech nebo v městských oblastech. Na druhé straně to znamená, že požadavek na zboží, které je třeba dodat do těchto oblastí, neustále roste a vozidla zabezpečující distribuci ovlivňují každý den naše životy. S ohledem na tuto skutečnost společnost Volvo Trucks zaujala aktivní a široce zaměřený přístup k odpovědnosti za ochranu životního prostředí.

Získání větší přidané hodnoty při nižší spotřebě

Závazek společnosti Volvo Trucks snížit dopad vozidel a provozu na životní prostředí je dlouhodobý. V průběhu posledních 20 let se emise škodlivých látek do ovzduší z vozidel Volvo snížily o více než 90 %. Za stejné období se průměrná 90%spotřeba paliva snížila o 20 %. Nechceme však usnout na vavřínech a tyto výsledky bychom chtěli použít spíše jako inspiraci k hledání nových řešení. Vývoj hybridních a metanovo-naftových pohonů pokračuje. Nová vozidla Volvo FL jsou vybavena výfukovým systémem SCR. Nákladní vozidlo kromě toho splňuje všechny požadavky normy Euro 6, přičemž se nezvýšila spotřeba paliva, ale snížily se požadavky na servisní intervaly.

Malé kroky, velké změny

Při navrhování a konstrukci optimalizovaných nákladních vozidel, jakým je i nové Volvo FL, jsme zjistili, že způsob jejich pohonu a údržby může mít stejný konečný vliv. Nabízíme například programy Úspora paliva a Školení řidičů, jakož i jiné definující služby, jako je systém pro řízení vozového parku Dynafleet a převodovka I-Sync. Tato opatření společně pomáhají dosáhnout maximálního výkonu i z té nejmenší kapky paliva při minimálním vlivu na životní prostředí.

Odpovědnost začíná doma

Celkový dopad na životní prostředí neovlivňují pouze samotná vozidla. Největší podíl na tom má způsob, jak konstruujeme naše vozidla, a procesy, které si vybíráme. Od roku 2003 do roku 2008 jsme snížili spotřebu energie na výrobu jednoho nákladního vozidla o třetinu a v roce 2008 byla otevřena naše továrna v Gentu, kde se vyrábějí nová vozidla Volvo FL a která je první uhlíkově neutrální továrnou na světě. Jsme také hrdí na to, že máme první servisní středisko na světě bez vlivu na klima ve Veroně v Itálii.

Vypočítejte si, jaký má provoz vašeho nákladního vozidla dopad na životní prostředí – klikněte sem

10
Životní prostředí