Technické parametry nového modelu Volvo FM

Na této stránce naleznete:

  • Rozměry kabin
  • Vybavení kabiny

Úplné technické parametry kabiny ke stažení (PDF)


 

Rozměry kabin

 

Denní kabina
Denní kabina (FM-DAY) s pohodlným a dobře navrženým prostředím pro řidiče. Vnitřní výška 157 cm, 114 cm nad krytem motoru.
Spací kabina
Spací kabina (FM-SLP) s komfortním prostorem pro přenocování jedné osoby. Vnitřní výška 157 cm, 114 cm nad krytem motoru.
Nízká spací kabina
Nízká spací kabina (FM-LSLP) se sníženou střechou poskytuje další prostor pro náklad nad kabinou. Vnitřní výška 147 cm, 104 cm nad motorovým prostorem.

Denní kabina modelu Volvo FM, pohled zboku Spací kabina modelu Volvo FM, pohled zboku Nízká spací kabina modelu Volvo FM, pohled zboku

Denní kabina modelu Volvo FM, pohled shora Spací kabina modelu Volvo FM, pohled shora Nízká spací kabina modelu Volvo FM, pohled shora

Denní kabina modelu Volvo FM, pohled do interiéru Spací kabina modelu Volvo FM, pohled do interiéru Nízká spací kabina modelu Volvo FM, pohled do interiéru

Kabina Globetrotter
Kabina Globetrotter (FM-HSLP) s komfortním prostorem pro přenocování až dvou osob. Kabina poskytuje další úložný prostor díky své vertikální stavbě. Vnitřní výška 196 cm, 153 cm nad krytem motoru.
Kabina Globetrotter LXL
Kabina Globetrotter LXL (FM-XHSL) s komfortním prostorem pro přenocování až dvou osob. Kabina poskytuje další úložný prostor díky své vertikální stavbě. Vnitřní výška 210 cm, 167 cm nad krytem motoru.

Kabina Globetrotter modelu Volvo FM, pohled zboku Kabina Globetrotter LXL modelu Volvo FM, pohled zboku

Kabina Globetrotter modelu Volvo FM, pohled shora Kabina Globetrotter LXL modelu Volvo FM, pohled shora

Kabina Globetrotter modelu Volvo FM, pohled dovnitř Kabina Globetrotter LXL modelu Volvo FM, pohled dovnitř

 

Vybavení kabiny

 

Čtyřbodové odpružení kabiny
Vinuté pružiny s tlumiči, kompletní nebo vzduchové odpružení s kompletním automatickým ovládáním výšky.

Nasávání vzduchu
Nasávání vzduchu je umístěno na levé straně vozu a je k dispozici ve vysoké a v nízké verzi. Volitelně je k dispozici také přední nasávání vzduchu.

Barvy
K dispozici přibližně 850 variant.

Čalounění sedadla
Robustní Textil, textil/vinyl nebo kůže
Dynamické Textil, textil/vinyl nebo kůže
Progresivní Měkká textilie nebo kůže
Všechna pohodlná sedadla jsou dostupná s ventilací.

Čalounění stěn
Robustní Vinyl
Dynamické Textil
Progresivní Textil

Sedadlo řidiče
Tři různé úrovně pohodlí: Standard, Comfort a Deluxe. Všechna provedení lze objednat s volitelným čalouněním. Sedadlo lze podélně nastavit o 200 mm a výškově o 100 mm. Sedadlo je standardně vybaveno opěrkou hlavy, nastavitelným sklápěcím opěradlem, výškovým a podélným nastavením, nastavitelnou bederní opěrkou a nastavením úhlu sedáku.

Sedadlo spolujezdce
Dvě různé úrovně pohodlí: Verze Standard a Comfort. Obě lze objednat s volitelným čalouněním. Sedadla spolujezdce jsou standardně vybavena opěrkou hlavy.

Lůžka
Dolní lůžko o rozměrech 70×200 cm.
Matrace o výšce 16 cm v komfortním a sklápěcím provedení. Tři typy tvrdosti: měkká, polotvrdá a tvrdá.
Dva typy potahů zvyšující pohodlí spánku a usnadňující stlaní.
Rozměry pohodlné horní postele: 70×190 cm nebo 60×190 cm.

Úložné prostory v interiéru

Prostor nad čelním sklem obsahuje dvě odkládací schránky s roletovými dvířky a čtyři zásuvky ISO, z nichž jedna je vyhrazena pro tachograf. Pod lůžkem ve spací kabině a kabině Globetrotter jsou umístěny dvě velké odkládací schránky dostupné zvenku a spací oddíl obsahuje dvě přihrádky pro časopisy a malé předměty. Palubní deska obsahuje čtyři otevřené úložné prostory, malou odkládací schránku, prostor pro zásuvku DIN, odkládací vaničku a držák na lahve.

Venkovní úložné prostory

Za sedadly pro řidiče i spolujezdce najdete úložný prostor přístupný zvenku.

Střešní okno

Kabina je vybavena střešním oknem, které lze otevřít o 50 mm. Na vnitřní straně je perforovaná sluneční clona, která při otevření okna slouží zároveň jako síť proti hmyzu. Střešní okno je možné ovládat ručně nebo elektricky (volitelně).

Volant

Volant je podle typu vozu k dispozici ve dvou velikostech – s průměrem 450 mm a 500 mm. Volant lze výškově nastavit v rozsahu 90 cm a lze jej naklánět v rozsahu 28 stupňů. Volant je dostupný ve verzi s airbagem i bez airbagu. Integrované ovládací prvky ve volantu umožňují pohodlné a bezpečné ovládání tempomatu, houkačky, telefonu a funkcí informačního displeje řidiče a sekundárního informačního displeje.

Systém klimatizace

K dispozici jsou dva různé druhy klimatizace pokrývající přání všech zákazníků:

  • Manuální klimatizace (MCC).
  • Klimatizace s automatickým řízením teploty (ECC/ECC2).

Systém klimatizace je možné dovybavit také nezávislým vyhříváním kabiny a motoru.