Volvo FMX

Volvo FMX je moderní vozidlo pro stavebnictví, které je plné inovativních řešení a revolučních funkcí.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 nebo 10×6

D11 nebo D13 (330 až 540 k)
Nerušený výhled je součástí designu

V rámci zákaznických seminářů řidiči a provozovatelé upozorňovali na to, jak velkou roli má efektivita. Hned se začalo mluvit o novém volantu, palubní desce a přístrojovém panelu.

Vnitřek kabiny na první pohled působí dojmem pohodlí a funkčnosti. Někteří komentují jemné zlepšení sedadla řidiče, všichni si všímají vylepšených úložných prostorů.

Je důležité zachovat uvnitř klid.

Plánování, které vydrží

Louise Karlsson a Malin Gabre jsou produktové plánovačky. Zdá se být vhodné mluvit s nimi o designu interiéru nové kabiny tady, v místnosti plné denního světla. Stojíme v budově, kde byla kdysi vyráběna první vozidla Volvo.

„Řidiči především potřebují dobře vidět a dobře sedět, aby odváděli dobrou práci,“ začne Malin Gabre a její kolegyně pokračuje. „Proto usilovně pracujeme na vylepšení viditelnosti a dosažitelnosti: ovladače, které neustále používáte, musí být snadno dosažitelné pro vysoké i menší řidiče.“ Protože kabina modelu Volvo FMX je posazena na podvozku nízko, je nastupování a vystupování z vozidla relativně snadné.

Uvidíte to, co potřebujete

Důležité informace jsou na přístrojovém panelu viditelné na první pohled, zatímco méně často používané ovladače jsou posunuty dále. Sekundární informační displej je nyní integrován do nového přístrojového panelu; dříve šlo o vysunovací model. Louise Karlsson vysvětluje důvody pro čistý a úhledný design: „Je důležité, aby všechno v kabině působilo klidným dojmem, aby se mohl řidič soustředit na to, co se děje venku. Řidiči, kteří nové vozidlo testovali, potvrzují, že viditelnost je teď ještě lepší.“

Umístěte nejlepší tlačítka na nejlepší místa

Mnoho technických vylepšení pochází z nedávno uvedeného modelu Volvo FH. Patří k nim například přizpůsobitelné přepínače, které řidiči umožňují si vybrat, které funkce budou umístěny nejblíže k volantu. „Pokud je používáte jinak, než jsme předpokládali, můžete si je snadno přizpůsobit svým potřebám,“ říká Malin Gabre.

Pracoviště modelu Volvo FMX

Ve spojení s volantem

Některé funkce byly přesunuty z páček do ovladačů na volantu. Zde jsou logicky seskupeny podle své funkce a jsou pro prsty snadno dosažitelné. Louise Karlsson je toho názoru, že nový design je dobrý také pro unavené paže: „Nový volant má spoustu možností úchopu, takže si řidič vždy najde pohodlnou pozici. Spolu s dynamickým řízením Volvo, které ulehčuje řízení, to pro řidiče skutečně výrazně zlepšuje ergonomii.“

Louise Karlsson

Lepší místo pro práci

„O kabině jsme hodně přemýšleli jako o pracovišti. Řidiči tam tráví nejvíc času a mají zde všechny svoje věci. Vedle sedadla řidiče se tedy nachází nový úložný prostor pro dokumenty a po straně dveří je umístěna mnohem lepší přihrádka. Je prostorná, ale při nastupování nebo vystupování nepřekáží,“ říká Malin Gabre.

Nová kabina obsahuje nespočet detailů, které usnadňují život. Patří k nim například větší odkládací vanička na palubní desce s držákem na pero, místo pro telefon a zásuvka USB. „Dokonce máme i vyklápěcí držák na láhev, do kterého se spolehlivě vejde i dvoulitrová PET láhev pro případ, že má řidič žízeň,“ dodává Malin Gabre.

Vzduchová tryska modelu Volvo FMX

Řekněte sbohem písku a špíně

Dalším novým prvkem je vzduchová tryska poháněná stlačeným vzduchem ze sedadla. Louise Karlsson vysvětluje, k čemu je užitečná: „Je to jednoduchý způsob, jak udržet ovladače a palubní desku čisté v často velmi prašném prostředí. Protože ve dveřích nejsou žádné prahy ani hrany, můžete špínu jednoduše vyfoukat ven.“

Interiér má tmavší barevné schéma než sesterský model FM. Není na něm tolik vidět špína a skvrny. Tento barevný odstín má název Havraní černá.

Prozkoumejte detaily interiéru kabiny

6
Pracoviště