Käigukast, mis kunagi ei lakka mõtlemast

I-Shift on Volvo kõige täiuslikum käiguvahetuslahendus, mis ühendab automaatkäigukasti lihtsuse täiuslikult automatiseeritud 12-käigulise käigukasti tõhususega. See tähendab täiendavat mugavust juhile ja kuni 3% kütusesäästu ettevõttele. 

every drop counts

KUI NUTIKAS SEE ON?
Esiteks teab I-Shift täpselt, kuidas saada igast Volvo mootorist kätte maksimaalne jõudlus, kasutades põhjalikke teadmisi ainulaadsete omaduste kohta. Teiseks jälgib see sõiduki massi, selle takistust, sealhulgas tee kallet, kiirust ja kiirendust. Seejärel kasutab I-Shift andmeid, et prognoosida ja valida parim käik optimaalse jõudluse tagamiseks. Vajaduse korral isegi ühe või mitu käiku vahele jättes.
Nagu maailma parim juht teeb I-Shift seda reaalajas. Ja teeb seda kogu aeg. Nii vähendab I-Shift kütusekulu kuni 3% võrreldes manuaalkäigukastiga.

I-SHIFT KOOS I-ROLLIGA
I-Roll kasutab veoki liikumise kineetilist energiat, et vähendada kütusekulu kõrgeimal käigul sõites. Nii saab I-Rolli kasutamisega säästa kuni 2% kütust. Väikestel langustel lülitub sisse vabakäik, võimaldades sõidukil vabalt veereda ja kütuse sissepritsevajadust edasi lükates.

TÄIENDAV SÄÄST
I-Shift kaalub 70 kg vähem kui manuaalne analoog ja seega suureneb veose võimalik mass. Säästlikkust suurendab ka sujuv käiguvahetus, mis koormab jõuülekannet ja rehve vähem. Nii pikendatakse osade kasutuskestust ja minimeeritakse hoolduskulud. Väiksem müratase aga vähendab juhi väsimust.
i-shift
ishift 

Intelligentsete I-Shift käigukastide neljas põlvkond. 
 every drop counts

“I-Shift on mind 100% veennud. Kõikidel meie Volvo veokitel on I-Shift, sest see säästab kütust ja annab suurema sõidumugavuse.”

Walter Husmann, W.Husmann Company, Šveits

I-SHIFT JA KÜTUSEKULU OPTIMEERIMINE
Saadavalolevate pakettide komplektist leiab programme I-Shifti kohandamiseks eri transpordivaldkondade spetsiifiliste tingimustega. Nii saab I-Shifti abil optimeerida mis tahes tüüpi veokipargi kütusekulu. Näiteks programm Distribution & Construction sisaldab paigaltvõtmist ja manööverdamist lihtsustavaid funktsioone. Heavy GCM optimeerib käiguvahetused üle 60 t massi korral. Long Haul Fuel & Economy optimeerib kütusekulu sõidukiiruse kaudu.

MEIE NELJANDA PÕLVKONNA AMT
Volvo AMT-d ehk poolautomaatset käigukasti on korduvalt täiustatud, et suurendada säästlikkust ja pakkuda nutikaid omadusi juhi toetamiseks. See on 12-käiguline elektrooniliselt juhitav kordisti ja käigugruppidega käigukast, mis võimaldab valida manusaalse ja automaatse käiguvahetuse vahel. Automaatrežiimil on kaks seadet: suure jõudlusega (perfomance) ja säästlik (economy).