Hybrid

Vaikselt on saabunud kõige võimsam hübriidveok

Esimene hübriid-raskeveok kasutab diisel- ja elektrimootorit paralleelselt, et vähendada linnasisesel prügiveol kütusekulu ja CO2 heidet kuni 30%. Kuid see on ainult pool võitu. Lisaks parandab elektrimootor - diiselmootorit paigaltvõtul ja väikestel kiirustel asendades - kiirendust ja alandab mürataset kõigi teiste jaoks.

SAADAVAL VALITUD RIIKIDES
Välikatsed viidi vaikselt läbi Prantsusmaal, Suurbritannias ja Hollandis alates 2008. aastast. Esimesed 100 hübriid-raske veokit tarnitakse riikidesse Rootsi, Norra, Soome, Taani, Suurbritannia, Prantsusmaa, Saksamaa, Austria, Šveits, Itaalia, Holland, Belgia ja Luksemburg.

26 TONNI RAHU JA VAIKUST
Jaotusvedu ja prügivedu linnades teostavad vedajad võidavad kõige rohkem. Just siin toimub rohkelt madala kiirusega paigaltvõtte ja peatumisi, kus elektritehnoloogia abil kõige enam kütust saab säästa. Kütusekulu vähendamiseks on lisatud ka õhuvoolu juhtivad spoilerid. Ja et maksimaalne võimalik kogukaal on kuni 26 tonni, võivad säästud kiiresti koguneda.
“Tagasiside meie välikatsetuste osalenud veokijuhtidelt kinnitab täiuslikku sobivust hübriidtehnoloogia ja linnasõidu vahel: Volvo FE Hybrid on linnas kiire ja vaikne – ootamatu lisaväärtus märkimisväärselt vähendatud kütusekulule ja CO2 heitmetele.”
Volvo Trucksi keskkonnadirektor Lars Mårtensson 
 
 every drop counts
Hybrid engine 
Mootorisüsteem koosneb käivitusmootorist, elektrilisest ajamimootorist ja generaatorist.
NUPUKAS TEHNOLOOGIA
Elektrimootor ehk elektrimootori ülekandesüsteem paikneb 7-liitrise diiselmootori ja automatiseeritud I-Shift käigukasti vahel. Sel viisil saab diiselmootor sujuvalt sekkuda, kui suure pöördemomendiga elektrimootor on hoo sisse saanud ning mõlemad jätkavad paralleelselt. Generaatori abil kasutatakse regenereeritud pidurdusenergiat nii elektrimootori käitamiseks kui ka liitium-ioonakude laadimiseks – nii et täiendavat laadimist ei ole vaja.

VÄHENDADES CO2 HEITMEID, KÜTUSEKULU JA LINNAMÜRA
Tavalise diiselveokiga võrreldes saab jaotusveol kütusekulu piirata kuni 20% võrra. Prügiveokitel võib oodata kütusekulu langust 20% võrra või isegi kuni 30%, kui sõiduki jõuülekandelt käitatava prügipressi asemel kasutatakse elektrilist prügipressi. Ka CO2 heitmed vähenevad seega kuni 30%. Sõiduki mürataset saab algkiirenduse vältel vähendada poole võrra.