Pikemad ja raskemad ülesanded gaasile – Volvo FM MethaneDiesel

Millal saab diiselmootor värskeimaks uudiseks metaangaasitehnoloogias? Sel suvel – kui esimesed seeriatootena valminud FM MethaneDiesel veokid hakkavad oma veoettevõtjate heaks tööle kolmes riigis. Esimesest päevast alates ilmneb uute Volvo veokite ainulaadsus – kaugvedudel kasutatakse kütusena gaasi. See tagab väiksema kütusekulu ja CO2 heitmetaseme maanteedel.

GAASIST MAKSIMAALSET TULU SAAMISEKS KASUTAME SEDA DIISELMOOTORIS
Meie väga edukas Euro 5 diislitehnoloogia on tõhususe ja sõiduomaduste poolest tavalistest gaasimootoritest kaugel ees. Diisliga võrreldes võib tehisbiogaas vähendada CO2 heidet kuni 70% võrra. Kuidas siis ikkagi saavutada parimat mõlemas valdkonnas?
Alustame väikese koguse diisliga, et metaangaasi süüdata. See annab diiselmootori täieliku eelise, säästes kuni 25% gaasi võrreldes tavaliste sädesüütega gaasiveokitega. Seejärel pritsitakse silindritesse nii palju metaani kui võimalik, säilitades seejuures diislilt oodatava sujuva talitluse.

TEEKOND GAASIGA ON ALLES ALANUD
Seni polnud mõeldavad pikemad sõidud gaasiga töötavate veokitega. Kuid meie metaandiislitehnoloogiast tulenev tõhususe kasv suurendab tegevusraadiust 500 ja järk-järgult 800 kilomeetrini. Head on teada, et võite alati sõita vaid diisliga, kui gaas ei ole ajutiselt saadaval.


diagram Hinnanguline tööraadius erinevatel gaasiveokitel 

“Ühendades gaasi eelised ja diiselmootori tõhususe, on FM MethaneDiesel 30–40% tõhusam kui tavaline Otto mootoriga gaasiveok. Peale selle on metaandiiselmootori jõudlus sama mis diiselmootoril ja kui gaasi ei ole saada, töötab see diiselkütusel.”

Volvo Trucksi keskkonnadirektor Lars Mårtensson
Volvo FM
every drop counts 

100 VOLVO GAASIVEOKIT ALATES 2011. A SUVEST

Välikatsid viid veokitega läbi Põhja-Euroopas. Sellest suvest alates võite Volvo FM MethaneDieselit näha Hollandis, Rootsis ja Suurbritannias. 2012. aastal suureneb toodang 400 veokini ja lisandub uusi turge.

METAAN: KÄTTESAADAV JA TAASTUV ALTERNATIIV
Gaas on paljudes maades juba saadaval ning võrgustik laieneb. Kui gaasi valmistada biojäätmetest, vähendab metaan CO2 heidet kuni 70% võrreldes diislikütusega. Isegi fossiilse metaani kasutamine vähendab CO2 heidet kuni 20%.