Our philosphy

Iga piisk loeb

Üks protsent siit, teine protsent sealt – peagi annab see kokku märkimisväärse säästu. See on idee, millel põhineb meie filosoofia. Me püüame pidevalt kokku hoida, otsides uusi viise, et panna oma veokid sõitma kaugemale vähema kütuse ja väiksema keskkonnamõjuga. Praktiline lähenemine, mis on meid ökonoomsuse alal liidriks teinud. Tänu 13-liitrisele diiselmootorile ja uusimale I-Shift käigukastile on meil juba olemas kõige tõhusam jõuülekanne tööstusharus. Kuid see on alles algus.

Vähehaaval rajame teed tavakütustest eemale. Vähendame kütusekulu ühe protsendi võrra igal aastal – see ei tundu palju, kuid see on realistlik ja pikaajaline panus. Olemasolevad ressursid on suunatud meie diiselmootoriga veokite kütusesäästlikkuse parandamisele või alternatiivsete kütuselahenduste arendamisele.

Graph Igal aastal 1% võrra kütusesäästlikum

every drop counts

Mõned meie filosoofia viljad hakkavad järk-järgult esile kerkima. Oodatult on Volvo veokite kütusekulu ja CO2 heide viimase 20 aasta jooksul vähenenud 20%. Ja uued elujõulised alternatiivkütusega veokite liigid hakkavad lähitulevikus teedele ilmuma.

Enamgi veel, oleme tõestanud, et keskkonna huvid kattuvad veoettevõtjate huvidega. Näiteks kütuse hind. Kui see moodustab teie kulubaasist ühe kolmandiku, siis pisike kulu vähendamine parandab märkimisväärselt teie lõpptulemust.

Ka tegevuskulud hakkavad vähenema, kui kasutame veokeid keskkonnasäästlikumalt. Ja veel üks asi. Süsinikdioksiidi, lämmastikoksiidide ja tahkete osakeste heitmete radikaalne vähenemine meie diiselmootoritest on muutunud suureks konkurentsieeliseks. Mitte ainult Volvole, vaid ka veoettevõtjatele, kes sõidavad meie veokitega ja klientidele, kes lasevad oma kaupu nendega vedada.

Järgmise 10 aasta jooksul on meie eesmärk vähendada kütusekulu veel 10% võrra. Tihti suurendame tõhusust väikeste meetmetega, mõnikord aga rakendame midagi täiesti uut, nagu meie metaandiislitehnoloogia või hoopis DME. Me jätkame tööd samal viisil seni kuni vaja, et saavutada jätkusuutlik heitmetase, süsinikuneutraalne transport ja sõltumatus fossiilsetest kütustest.

Iga piisk loeb ka siis.