Automaatne kliimasüsteem

Katsed näitavad, et liiga kõrge õhutemperatuuri korral kipuvad juhid eksima ning olukorda valesti hindama. Teiste sõnadega, kliimal on hiiglaslik mõju teie kui juhi tööviljakusele ja ohutusele.

Optimaalse sisekliima loomiseks kabiinis läheb aga vaja enamat kui pelgalt ventilaatorit, küttekeha või jahutit. Seepärast oleme me oma veoautode jaoks välja töötanud Volvo elektronkliimaseadme ECC (Electronic Climate Control) - esimese taolise selles valdkonnas.

ECC kasutamisel pole juhil põhimõtteliselt muud muret, kui seada temperatuurinupp soovitud temperatuurile ning edasi hoolitseb kõige muu eest juba süsteem ise. ECC on kõrgtehnoloogiline süsteem, mis jälgib kabiini ja välisõhu temperatuuri, aurusti temperatuuri, sõiduki kiirust, mootoripöörete arvu minutis ning mitmeid muid parameetreid. Süsteemi termostaat reguleerib kabiini temperatuuri, õhujaotust, õhuvoolu ja värske õhu sisselasku.
 
Kabiini kliima ülejäänud juhtimine jääb teie kätesse. Üksnes nupuvajutusega - sama hõlpsalt, kui te "kunstkliima" sisse lülitate, saate selle ka välja lülitada.