Vaadake, kui palju juhte
mahub uude Volvo FH-sse

Peter Johansson on üks uue kabiini arendajaid. Ta räägib meile väljakutsest luua uus tõhus töökeskkond, mis oleks samal ajal ka lõõgastav ja kodune. Lahenduseks oli kabiin, kus oleks rohkem ruumi.

„Nüüd saab igas kabiinis täispikkuses püsti seista. Tänu püstistele A-piilaritele on juhiistme ja esiklaasi vahel lisaks 10 cm ruumi. Kogu kabiin on kergem ja õhurikkam,” räägib kabiini ergonoomika eest vastutav Peter Johansson.

„Nüüd saab igas kabiinis täispikkuses püsti seista.”

Kuupmeetri jagu võimalusi

Kokku on kabiin suurenenud terve kuupmeetri võrra. Rohkem õhku, kuid ka rohkem panipaiku. „Ükskõik, kus te kabiinis ka ei istuks, alati on mõni panipaik käeulatuses. Näiteks uued laealused riiulid uste kohal. Need on ideaalsed kohad väikeste asjade jaoks, mida on kabiini sisenedes või sealt väljudes sageli vaja kaasa võtta,” räägib Peter Johansson. „Samuti pääseb veokisse ülevalt palju päevavalgust tänu suurele katuseluugile, mis toimib ka varuväljapääsuna,” ütleb ta.

Nutikamad panipaigad kompaktseks eluks

Tänu disainile on elukvaliteet kabiinis parem. Üks paljudest nutikatest ideedest on panipaikade ribakardinad, mis takistavad asju välja kukkumast. „Valisime ribakardinad, sest need suurendavad interjööri kvaliteeditunnet ja – mis veelgi olulisem – neid saab täielikult avada kabiiniruumi raiskamata,” selgitab Peter Johansson.

Nutikamad panipaigad kompaktseks eluks Eesmised panipaigad laekonsoolis on suuremad ja neil on teisaldatavad riiulid. See muudab asjade paigutamise ja korrashoidmise lihtsamaks. Kabiini tagaosas asuvad ülemised panipaigad on erineva kõrgusega, mis võimaldab ruumi optimeerida (nii teise voodiga kui ka ilma selleta).

„Neil on külgedele avanevad ribakardinad, nagu paljudel tavalistel riidekappidel, ja valgustus, mis süttib kardinate avamisel automaatselt,” ütleb Peter Johansson. Veokis on isegi kokkupööratav kuivati märgade riiete jaoks (juhuks, kui juht jääb vihma kätte).

Üleval või all

Külmiku saab paigutada voodi kohal olevale riiulile või voodi alla (koos alumiste hoiusahtlitega). „Külmiku maht on suurenenud 22 liitrilt 33 liitrini ja sel on ka sügavkülmkamber. See mahutab rohkem toitu ja võimaldab hoida piimapakke ja pudeleid püstises asendis. Külmikus on koht isegi 1,5-liitriste plastpudelite jaoks, et hoida jooke külmana,” lisab Peter Johansson. Teine nutikas detail on armatuurlaua külje sisse peidetud sahtel, mis toimib tugeva topsihoidli ja peidetud laekana isiklike asjade jaoks.

5
Ruum