Volvo FM-i ohutussüsteemid

Veokijuhi abisüsteemid.
Veel üks silm teed jälgimas.

Volvo FM-i saab varustada mitmete moodsate turvasüsteemidega, mis vähendavad tõhusalt avariiohtu:

  • Autorongi sirgestuspidur
  • Juhi valvsusabisüsteem 
  • Kohanduv püsikiiruse regulaator 
  • Sõiduraja vahetuse abisüsteem
  • Avariipidurdustuli
  • Elektrooniline stabiilsussüsteem

Autorongi sirgestuspidur.

Teatud olukordades, näiteks libedal teel pööramisel või allamäge sõitmisel, on haagisel kalduvus sattuda külglibisemisemisse ja veoki suhtes ohtlikult risti pöörduda. Autorongi sirgestuspidur on Volvo uus rakendus, mis on välja töötatud sellise olukorra vältimiseks. Haagise pulseeriva pidurdamisega tõmmatakse autorong sirgeks ja oht väheneb. Süsteem rakendub ohuolukordades automaatselt kiirusel kuni 50 km/h.  Sirgestuspidur on nüüd saadaval nii madelveokitele kui ka vedukitele.

Juhi valvsusabisüsteem

Juhi valvsusabi on intelligentne süsteem, mis jälgib teie sõidustiili. Kui see erineb tavalisest ja viitab väsimusele, hoiatatakse teid helisignaali ja ekraanile ilmuva sõnumiga, mis soovitab puhata.

Kohanduv püsikiiruse regulaator + kokkupõrke hoiatussüsteem

Püsige rahulikult liiklusvoos. Radaranduriga varustatud kohanduv püsikiiruse regulaator (ACC) hoiab ees liikuva sõidukiga ohutut pikivahet, juhtides nii gaasipedaali kui kõigi olemasolevate pidurite tööd. Kokkupõrkeohu tekkimisel kuvatakse hoiatustuled esiklaasile.

Sõiduraja vahetuse abisüsteem.

Kõrvalistujapoolse külje pimealas veoki vahetus läheduses (kõrvalrajal) võivad teised liiklejad jääda veokijuhile märkamatuks. Sõiduraja vahetuse abisüsteemi radar kontrollib seda ala suunatule sisselülitamise korral. Kui ala veoki kõrval ei ole tühi, annab süsteem juhile hoiatussignaali ja peeglil olev märgutuli hakkab vilkuma.

Avariipidurdustuli.

Eriti jõulise piduripedaalile vajutamise korral hakkavad pidurituled kiiresti vilkuma, hoiatades täiendavalt teie taga liikuvate sõidukite juhte. Lihtne moodus vältida tagant otsasõite, millel võivad olla traagilised tagajärjed ja mis võivad tekitada surmavaid vigastusi.

Elektrooniline stabiilsussüsteem.

Volvo elektrooniline stabiilsussüsteem (ESP) vähendab tuntavalt külglibisemise ja üle katuse rullumise ohtu. Ohuolukordades reageerib süsteem kohe, vähendades mootori võimsust ja pidurdades nii veokit kui ka haagist. Iga ratast pidurdatakse individuaalselt vastavalt vajadusele. ESP-d on nüüd võimalik kasutada enamikul veokivariantidel, nii sadulvedukitel kui ka madelveokitel.


Aktiivse ohutuse pakett

Kohanduv püsikiiruse regulaator esikokkupõrke hoiatussüsteemi ja avariipidurdusfunktsiooniga
Sõiduraja vahetuse abisüsteem
Juhi valvsusabisüsteem