Avar kontor piiramatu vaatega

Uuel Volvo FM-il on mitmeid võtmerolle. Üks neist on olla kontor ratastel. Lõppude lõpuks on veok juhtide jaoks nende igapäevane töökoht. Et saada aimu juhi uuest töökeskkonnast, rääkisime tooteplaneerija Louise Karlssoniga ja funktsioonide halduri Malin Gabrega.

Louise Karlsson selgitab nende mõtteviisi olemust. „Iga kabiinis tehtud täiustuse eesmärk on jõudluse maksimeerimine – mugavalt.”

Veokisse sisenemine ja sealt väljumine on lihtsam

Volvo FM-i juhiiste

Maksimaalne mugavus käeulatuses

„Töökeskkonna loomisel on silmas peetud haardeulatust,” ütleb Malin Gabre. „Et juhid saaksid oma tööd korralikult teha, peavad neil olema info, juhtnupud ja hoovad käeulatuses.” Esmatähtsa esikohale seadmise idee hõlmab ka mõõteriistu ja juhtseadiseid. „Olulise teabe nägemiseks piisab põgusast pilgust,” selgitab Malin Gabre. Spidomeeter, sõidumeerik ja teised peamised mõõteriistad on juhi vahetus vaateväljas. Harvemini kasutatav info on kaugemal – see vähendab segavaid tegureid.”

Ruum ringiliikumiseks

Juhte on erinevate kehakujude ja mõõtudega. Mõned vajavad rohkem ruumi kui teised. „Uue Volvo FM-i kabiin on konstrueeritud selles liikumise lihtsustamiseks ... olenemata sellest, kes veokiga sõidab,” ütleb Louise Karlsson. „Seepärast paigaldasime mitmed juhtnupud ja lülitid, kaasa arvatud I-Shifti juhtnupu, elektrilise seisupiduri ja USB-pordi, armatuurlauale. Peale selle disainisime need nii, et need järgiksid armatuurlaua kuju ega jääks juhile ette. Ka ukses asuv panipaik on ümber kujundatud, muutes juhile veokisse sisenemise ja sealt väljumise lihtsamaks.”

Samuti on uues kabiinis uudse lahendusena paindlikud lülitid, mis võimaldavad juhil funktsioone kasutusvaldkonnast sõltumata vastavalt vajadusele ümber paigutada ja ühendada. „See lisab kabiinile mugavust ja tuttavlikkust,” lausub Louise Karlsson.

Kabiini kontroll

Veendumaks, et kabiini konstruktsiooni arendamisel liigutakse õiges suunas, räägib Volvo inimestega, kelle arvamus loeb enim – juhtidega. „Korraldame korrapäraselt kliendikohtumisi, kus veokijuhtidel palutakse meie mõtlemist hinnata. Sel moel saame otsustada, kas meie ideed on piisavalt head,” selgitab Louise Karlsson. „Nendel kohtumistel saadud tagasiside oli uue Volvo FM-i juhikeskkonna optimeerimisel väga oluline.”

Volvo FM-i töökoht

Esmatähtis täiendav info

Täiendava info ekraan (SID) on kergema navigeerimise huvides integreeritud armatuurlauale uue ekraaniga. See kuvab muusika, telefoni, side Dynafleeti süsteemi kaudu ja kuni nelja kaamera edastatud pildi. „See on parem lahendus kui praegune väljakerkiv, sest see ei häiri juhi vaatevälja,” ütleb Malin Gabre.

See ei oleks Volvo veok, kui sellele ei pakutaks mitmeid täiustatud ohutusfunktsioone. „Oleme lisanud kokkupõrke hoiatussüsteemi, kohanduva püsikiiruse regulaatori ja sõiduraja vahetuse abisüsteemi isegi päevakabiinidele.”

Käeulatuses

Juhid toovad kabiini igasuguseid vahendeid, mis on neile töö juures abiks: alates pastakatest, märkmikest ja telefonidest kuni topside, tasside ja muude isiklike esemeteni. „Seepärast oleme tekitanud rohkem panipaiku,” märgib Malin Gabre. „Samuti oleme lisanud mitmeid tarvikuid, et tugevdada ratastel kontori tunnet – näiteks arvutihoidiku ja paberikorvi. Meil on isegi väljatõmmatav pudelihoidel, mis mahutab 2-liitrise plastpudeli,” lisab Malin Gabre.

Malin Gabre

Uus rool

Et juhid veedavad suurema osa oma tööpäevast rooli taga, on suur hulk haardekohti teretulnud leevendus väsinud õlgadele. „Uuel roolil on mitmeid haardekohti, nii et juht leiab alati enda jaoks mugavaima. Samuti oleme roolile paigaldanud rohkem funktsioone, võimaldades juhil juhtida põhinäidikuid ja täiendava info ekraani pea sõrmegi tõstmata,” ütleb Louise Karlsson.

Andke piduritele puhkust

Uuel Volvo FM-il on uus elektrooniline seisupidur, mis hoolitseb ise enda eest. „See on suurepärane lahendus juhtidele, kes peavad oma vahetuse ajal tegema mitmeid peatusi,” selgitab Louise Karlsson. „Pidur rakendub kohe, kui  Volvo FM-i suruõhupüstolmootor on välja lülitatud. Ning te ei pea seda vabastama. Seda tehakse gaasipedaali puudutamisel automaatselt.”

Püstoliga sihtimine eemaldab mustuse

Uue Volvo FM-i saab varustada suruõhupüstoliga, mis töötab istmest võetava suruõhuga. Louise Karlsson selgitab: „See on lihtne viis hoida oma juhtseadised ja armatuurlaud puhtana. Ukseavas puuduvad lävepakud ja servad – saate mustuse lihtsalt välja puhuda!”

Vaadake Volvo FM-i kabiini 360 kraadi ulatuses

8
Töökoht