Volvo FMX

Volvo FMX on kaasaegne ehitusveok, mis on täis uuenduslikke lahendusi ja enneolematuid funktsioone.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 või 10×6

D11 või D13 (330–540 hj)
Ärge muretsege – konks suudab kanda 20 tonni rohkem raskust

Uus Volvo FMX on ehitatud nii, et see peaks vastu ehitustööstuse karmidele tingimustele. Selle pukseerkonks suudab kanda kuni 32-tonnist raskust. Kui veok peaks sattuma killustikuhunnikusse või sõitma vastu betoonseina, peaks see olema võimeline oma tööd jätkama, nagu ei oleks vahepeal midagi juhtunudki.

Uue esiosa konstrueerinud isikul on rahulik iseloom ja kiire taip ning ilmselt sobiks ta ka hokiväljakule. Hans Bergqvist võtab tehtud töö kokku. „Keskendusime vastupidavusele ja hooldatavusele. Lisandunud on küll palju terasest osi, kuid kaalu ei ole oluliselt juurde tulnud – võib-olla 5–6 kilo jagu. Vastupidavus on see-eest aga mitmekordselt kasvanud.“

Neelab energiat nagu hiigelsuur vedru

Kandiline põhjusega

„Uus tõmbetala, uus kaitseraud, uus põhjakaitse – kõik need on fikseeritud suurte kinnitusdetailide abil eesmise kaitsetõkke külge. Seetõttu ongi esiosa nii kandiline. Et sellisest konstruktsioonist tingituna on esiosa raami pikendus, on see eriti tugev. Väikesel kiirusel toimuva kokkupõrke korral neelab see energiat nagu hiigelsuur vedru. Ning see elimineerib peaaegu täielikult omavõnkesageduse – ja sellest tingitud kabiini rappumise,“ selgitab Hans Bergqvist.

Tõmbetala on vastupidav – esiklaasini ulatumiseks võib selle peale ronida.
Volvo FMX-i tõmbetala

Taastab oma esialgse kuju

Üks konstruktsiooni vastupidavuse mõõtmiseks tehtavaid katseid seisneb selles, et esiosa püütakse läbistada terasvaiaga, millele rakendatakse kuni 3-tonnist jõudu. Konstruktsioon käitub vedruna ning taastab oma esialgse kuju pea täies ulatuses.

Teine katse tehakse raske betoonplokiga. Veok rammib seda kiirusega umbes 5 km/h, rakendades suurel hulgal energiat. Terasest esiosa paindub küll pisut, kuid taastab oma endise vormi pea täielikult. Veoki esiosa konstruktsiooni tugevus ning kaitseraua kummitaoline polüpropüleen moodustavad vastupidava ühenduse.

Tõmbetala

Rohkem terast, parem kasutuskindlus

„Veoki nurgad on pea täielikult katteta ning seetõttu on kaitseraua nurgadetailid valmistatud 3 mm paksusest kõrgema klassi terasest,“ ütleb Hans Bergqvist. Uued esituled paiknevad palju kõrgemal kaitseraua kohal, kus need on oluliselt rohkem kaitstud. Pisivigastuste isoleerimiseks asetsevad kere paneelid üksteisest pisut eemal.

Hans Bergqvist

„Ja kui esiosa peaks tõesti raskelt kannatada saama, on katkise osa vahetamisega võimalik ka ise hakkama saada, sest vajalikud kruvid on nähtaval ja kergesti juurdepääsetavad. Oleme kindlad, et see saab klientide hulgas populaarseks – see säästab raha ja pikendab kasutuskestust.“

Tõmbab ja tõukab 32 tonni

Malmist tõmbetala on valmistatud ühes tükis. „Kui jääte telgede peale kinni ja rattad pöörlevad, saab ekskavaator (või teine Volvo FMX) teid jälle kiiresti ratastele aidata. Ning et tõmbetala on katmata, saab seda kasutada ka redelina, et ronida veoki esiosale. Astuda võib kuhu iganes – kõik on vastupidav, mitte miski ei purune ega mõrane,“ räägib Hans Bergqvist. Mugav käepide võimaldab pukseerimissõrmele vajaduse korral lihtsalt juurde pääseda.

Vaadake esiosa ja tõmbetala üksikasju

3
Vastupidavus