Volvo FMX

Volvo FMX on kaasaegne ehitusveok, mis on täis uuenduslikke lahendusi ja enneolematuid funktsioone.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 või 10×6

D11 või D13 (330–540 hj)
Piiramatu vaade on disaini osa

Veokijuhid ja -omanikud on kliendikohtumistel öelnud, et jõudlus on nende töös üha olulisem. Uus rool, armatuurlaud ja näidikuplokk on sagedaseks jututeemaks.

Kabiini sisemusest õhkab juba esmapilgul mugavust ja funktsionaalsust. Mõned juhid pööravad tähelepanu istme pisitäiustustele, kuid uued ja paremad panipaigad on alati kõigi lemmikud.

On oluline, et kabiinis oleks kõik võimalikult rahulik

Loodud kestma

Louise Karlsson ja Malin Gabre on tooteplaneerijad. Tundub igati sobiv arutada nendega uue kabiini sisustust just siin päikesevalgusest tulvil ruumis. Oleme hoones, kus ehitati kõige esimesed Volvod.

„Selleks, et teha oma tööd hästi, peavad juhid eelkõige hästi nägema ja mugavalt istuma,“ alustab Malin Gabre ning tema kolleeg jätkab: „Seetõttu ongi nähtavus ja käepärasus meile nii olulised: sageli kasutatavad juhtseadised peavad olema käeulatuses nii lühikestele kui ka pikkadele juhtidele.“ Et Volvo FMX asetseb raamil võrdlemisi madalal, on kabiini sisse ja sealt välja ronimine suhteliselt lihtne.

Kõik vajalik on nähtaval

Näidikuplokk edastab kogu olulist teavet seal, kus juht seda alati põgusa pilguga näeb, ja harvemini kasutatavad funktsioonid asuvad kaugemal. Täiendava info ekraan on nüüd integreeritud uude armatuurlauda – varem oli see armatuurlauast väljakerkiv. Louise Karlsson selgitab selge ja puhta disaini tagamaid: „On oluline, et kabiinis oleks kõik võimalikult rahulik – nii saab juht keskenduda paremini sellele, mis väljas toimub. Uut veokit proovida saanud juhid kinnitavad, et nähtavus on nüüd endisest veelgi parem.“

Tähtsaimad funktsioonid käeulatusse

Paljud tehnilised edasiarendused pärinevad hiljuti turule toodud Volvo FH-lt. Näiteks paindliku otstarbega lülitid, mis võimaldavad juhil valida, milliseid funktsioone roolile kõige lähemale paigutada. „Kui teil on selline töömeetod, mida me ette näha ei suutnud, saate lülitid vastavalt oma vajadustele ümber seadistada,“ ütleb Malin Gabre.

Volvo FMX-i töökoht

Rooliga üks

Paljud funktsioonid on paigutatud lülitushoobadelt ümber roolil olevatele juhtseadistele. Seal on need funktsioonide järgi loogiliselt rühmitatud ja neid on lihtne sõrmedega üles leida. Louise Karlssoni sõnul on uus disain hea ka väsinud käte jaoks: „Uuel roolil on palju kohti, kust roolimisel kinni hoida, nii et iga juht leiab kindlasti enda jaoks mugava asendi. Koostöös Volvo dünaamilise roolisüsteemiga, mis märgatavalt rooli keeramist lihtsustab, parandab see juhi jaoks oluliselt ergonoomikat.“

Louise Karlsson

Parem koht töötamiseks

„Samuti oleme pööranud palju tähelepanu kabiinile kui töökohale. See on koht, kus juhid veedavad suurema osa oma ajast ja hoiavad oma tarvilikke asju. Seetõttu on nüüd juhi istme kõrval uus panipaik dokumentidele ja tunduvalt parem uksetasku. See mahutab palju, kuid ei takista siiski uksest sisse- ja väljakäimist,“ ütleb Malin Gabre.

Uues kabiinis on lugematul hulgal detaile töö lihtsustamiseks. Näiteks suurem alus armatuurlaual koos pastakahoidikuga, mobiiltelefoni hoidmise koht ning eraldi süvendis asuv USB-pesa. „Meil on isegi kokkupandav pudelihoidel, kuhu mahub vabalt ka 2-liitrine plastpudel – juhuks kui juhil peaks janu tekkima,“ lisab Malin Gabre.

Volvo FMX-i suruõhupüstol

Hüvasti, liiv ja praht

Uuenduste hulka kuulub ka suruõhupüstol, mis töötab istme suruõhuga. Louise Karlsson selgitab, miks see on kasulik: „See on lihtne viis hoida oma armatuurlaud ja nupud puhtana keskkonnas, mis on tihtipeale üsna tolmune. Ja et ukseavas ei ole lävepakku ega servi, saab mustuse lihtsalt välja puhuda.“

Kabiini sisustus on FM-i omast tumedamates värvides. See talub paremini mustust ja plekke. Raven on selle mustjaspruuni värvuse nimi.

Tutvuge kabiini sisemuse detailidega

6
Töökoht