Uzstādot plūsmviržus, ietaupiet līdz 10 procentiem degvielas

Pat bez gaisa deflektoriem Volvo kravas automobiļi ir slaveni ar labāko aerodinamiku savā nozarē. Taču patiesībā, lai vēl vairāk samazinātu gaisa pretestību un degvielas izmaksas, vairums Volvo kravas automobiļu tiek tirgoti ar rūpnīcā uzstādītiem gaisa deflektoriem. Uzstādot pilnu gaisa plūsmviržu komplektu, iespējams panākt degvielas ietaupījumu līdz pat 10 procentiem.

every drop counts

KAS PATIESĪBĀ IR GAISA TURBULENCE?
Kravas automobilim braucot pa autoceļu ar ātrumu 80 km/h, pat pilnīgā bezvējā tas rada pretvēju. Pašai kabīnei ir ļoti aerodinamiska forma, bet atkarībā no piekabes veida un izmēriem gaisa plūsmas rezultātā aiz kabīnes var veidoties ievērojami gaisa virpuļi. Ar deflektoru starpniecību optimizējot gaisa plūsmu šajā zonā, šo turbulenci iespējams lielā mērā novērst, tādā veidā nodrošinot minimālu gaisa pretestību.

Gaisa plūsmviržu paketē ietilpst triju veidu deflektori: jumta deflektors, sānu deflektori un šasijas sānu paneļi. Testi ir pierādījuši, ka tikai ar jumta un sānu deflektoriem vien ir iespējams panākt degvielas ietaupījumu līdz 10 procentiem. Šie paši testi pierāda, ka kopā ar šasijas sānu paneļiem iespējams panākt degvielas ekonomiju līdz pat 11 procentu apmērā.

KĀDI IR JŪSU AUTOPARKA AERODINAMIKAS RĀDĪTĀJI?
Vairums pārvadājumu operatoru, kuri izmanto Volvo kravas automobiļus, jau ir atklājuši vismaz dažas gaisa deflektoru priekšrocības. Tagad pilnīga gaisa plūsmviržu pakete ir pieejama Volvo kravas automobiļiem ar daudz dažādākām riteņu garenbāzēm. Atkarībā no transportlīdzekļa augstuma, šasijas augstuma un riteņu izmēra iespējams izvēlēties nekustīgi nostiprināmus vai regulējumus jumta deflektorus.

Turklāt testu rezultāti uzrāda, ka gadījumos, kad jumta deflektors tiek nostiprināts 5 cm par zemu vai 10 cm par augstu, iespējamā degvielas ekonomija samazinās par 1 procentu. Tas ir nopietns iemesls, lai deflektori tiktu uzstādīti jau rūpnīcā.
Every Drop Counts 
every drop counts

GAISA PLŪSMVIRŽI – VISAPTVEROŠA PAKETE
Jumta deflektori un kabīnes aizmugurējie sānu paneļi ir individuāli pielāgoti katrai kabīnei, un tie ir pieejami visiem modeļiem.

Aerodinamiskie šasijas sānu paneļi, kuri vēl vairāk samazina gaisa pretestību, ir pieejami automobiļiem ar šādām riteņu garenbāzēm:

  • 4X2 VILCĒJS, RAD-A4, GB3700 un GB3800
  • 6X2 VILCĒJS, RADT-A8, GB3400 un GB3700
  • 6X4 VILCĒJS, RADD-A8, GB3400