Garāki un grūtāki uzdevumi gāzei – Volvo FM MethaneDiesel

Kad dīzeļmotors tiks minēts jaunākajās ziņās sakarā ar metāna gāzes izmantošanu? Šovasar, kad pirmos sērijveidā ražotos FM MethaneDiesel kravas automobiļus trīs reģionos sāks izmantot kravu pārvadātāji. Sākot ar pirmo dienu, jaunie Volvo kravas automobiļi būs unikāli, jo gāzveida degviela tiks izmantota tālo reisu automobiļos, paverot ceļu turpmākām degvielas ekonomijas un CO2 izmešu samazināšanas iespējām.

LAI PILNĪGĀK IZMANTOTU GĀZES PRIEKŠROCĪBAS, MĒS TO IZMANTOJAM DĪZEĻMOTORU DARBINĀŠANAI
Mūsu izcili veiksmīgā Euro 5 dīzeļmotoru tehnoloģija efektivitātes un darba parametru ziņā ir tālu priekšā tradicionālajiem gāzes motoriem. Tomēr, salīdzinot ar dīzeļdegvielu, mākslīgās biogāzes izmantošanas gadījumā CO2 izmešu daudzumu var samazināt līdz 70%. Kā iegūt abu degvielu izmantošanas priekšrocības?
Mēs sākam ar nelielu daudzumu dīzeļdegvielas, lai aizdedzinātu metāna gāzi. Tas ļauj izmantot visas dīzeļmotora priekšrocības, līdz 25% samazinot gāzes patēriņu salīdzinājumā ar tās izlietojumu dzirksteļaizdedzes motorā. Pēc tam cilindros iespējami lielākā daudzumā tiek iesmidzināts metāns, kamēr tiek nodrošināta dīzeļmotora vienmērīga darbība.

TĀLAJOS REISOS TIKKO IR SĀKUSIES ‘’GĀZES ĒRA’’
Līdz šim ar gāzi darbināmo kravas automobiļu izmantošana garākos braucienos bija neiedomājama. Taču metāna-dīzeļdegvielas motoru darbības efektivitātes paaugstināšana palielinājusi nobraukumu līdz 500 km, un pakāpeniski tas palielināsies līdz 800 km. Papildus tam jūs zināt, ka motoru iespējams darbināt arī tikai ar dīzeļdegvielu, ja gāze īslaicīgi nav pieejama.


diagramAprēķinātais nobraukums dažādiem ar gāzi darbināmiem kravas automobiļiem 

“Apvienojot gāzes priekšrocības un dīzeļmotora efektivitāti, FM MethanDiesel motors ir no 30 līdz 40 procentiem ekonomiskāks nekā tradicionālais ottomotors ar gāzes barošanas iekārtu. Un kā dīzeļmotoru to var darbināt arī tikai ar dīzeļdegvielu, kad gāzi nav iespējams iegādāties.“
Lars Martensons, Volvo Trucks Apkārtējās vides departamenta direktors
Volvo FM every drop counts 

100 VOLVO GĀZES KRAVAS AUTOMOBIĻI KOPŠ 2011.GADA VASARAS
Izmēģinājumi reālos ceļa apstākļos tiek veikti Ziemeļeiropā. No šīs vasaras Volvo FM MethanDiesel kravas automobiļus jūs varēsiet sastapt Nīderlandē, Zviedrijā un Lielbritānijā. 2012.gadā ražošanas apjoms tiks palielināts līdz 600 šādiem kravas automobiļiem, tie tiks piegādāti arvien jauniem reģioniem.

METĀNS: PIEEJAMA UN ATJAUNOJAMA ALTERNATĪVA
Daudzās valstīs gāze jau tagad ir pieejama šķidrā vai saspiestā veidā. Iegūstot metānu no bioloģiskajiem atkritumiem, metāna gāzes izmantošana samazina CO2 izmešu daudzumu līdz pat 70 procentiem salīdzinājumā ar dīzeļdegvielu, tā izskaidrojot ražošanas apjomu palielināšanos. Pat fosilā metāna izmantošana samazina CO2 izmešu daudzumu līdz 20 procentiem.