Volvo FH

Jauns līderis tālo reisu segmentā. Nepārspējams komforts autovadītājam un zemas ekspluatācijas izmaksas.

4 × 2, 6 × 2, 6 × 4, 8 × 2,  8 × 4 vai 10 × 4

D13 vai D16 (no 420 līdz 750 ZS)
Autovadītāja darbs kļūs efektīvāks, ja piešķirsit viņam tālvadības pulti

Vai atceraties, kāda bija sajūta, ceļoties kājās un dodoties pie televizora, lai pārslēgtu kanālus? Tas izklausās nemoderni, tomēr kravas iekraušanas laikā kravas automašīnas vadītājam tā ir realitāte. Vismaz tā tas bija līdz šim. Izmantojot bezvadu tālvadības pulti, var izvairīties no nevajadzīgas iekāpšanas un izkāpšanas.

Nospiežot pogu, transportlīdzeklis automātiski pielāgojas iekraušanas platformas augstumam. Tiek nolaista aizmugures pacelšanas platforma, un kravas iekraušana var sākties. Displejā tiek parādīts ziņojums, kas apstiprina vienmērīgu kravas sadalījumu un to, ka nav pārsniegts maksimālais svars uz katru asi. Kad krava ir iekrauta, paceliet aizmugures pacelšanas platformu, iekāpiet automašīnā un dodieties ceļā.

„Varat piebraukt tuvāk zemiem objektiem”

Iekraujiet kravu, darbojoties ar pirkstiem

Tālvadības pults palīdz ietaupīt laiku neatkarīgi no tā, vai kravu iekrauj autovadītājs vai cita persona. Displejā tiek rādīti dažādi iekraušanas indikatora dati, tāpēc var izvairīties no virskravas un nevienmērīga kravas sadalījuma, neizkāpjot no kabīnes, lai ik pa laikam pārbaudītu indikatoru.

Volvo tālvadības komponentu speciālists Markuss Olsons (Markus Olsson) uzsver: „Pirms dažiem gadiem mēs sākām piedāvāt autovadītājiem iespēju praksē pārbaudīt pirmās tālvadības pults darbību. Atsauksmes par pults prototipu bija ļoti atzinīgas, tāpēc mēs turpinājām tālvadības pults izstrādi.” Izmantojot tālvadības pulti, var pacelt un nolaist balstiekārtu, pagāzt automašīnu uz sāniem, darbināt aizmugures pacelšanas platformu, kontrolēt iekraušanas apgaismojumu, ieslēgt, izslēgt un darbināt dzinēju, kā arī aizslēgt transportlīdzekli.

„Iztēlojieties: paceļot un nolaižot balstiekārtu abās kravas automašīnas pusēs, piekabi var pagāzt uz sāniem, lai tā būtu tuvāk arī gadījumos, kad iekraušanas platforma nav taisna,” stāsta Markuss Olsons. „Ir arī iespējams pacelt un nolaist priekšējo vai aizmugures balstiekārtu, tāpēc piekabes izmantošanas iespējas ievērojami palielinās.”


Iekraujiet kravu, darbojoties ar pirkstiem

Brīvība un efektivitāte

Tālvadības pultij ir trīs dažādi režīmi: iekraušanas, iekārtas un nomaināmās virsbūves režīms. Katrā režīmā pieejamās funkcijas lielā mērā nosaka autovadītājs.

Ir pieejams arī fiksēts iekraušanas iestatījums. Autovadītājs var saglabāt atmiņā četrus dažādus augstumus, un, nospiežot pogu, automašīna automātiski pielāgojas iepriekš iestatītajam augstumam: tas ir ērti un ātri autovadītājiem, kas bieži vien izmanto tās pašas vai līdzīgas iekraušanas platformas.

Tagad nomainīt maināmās virsbūves arī var daudz vienkāršāk. Divu fiksētu pozīciju vietā tagad ir pieejamas trīs, un tās visas var saglabāt. Tas nozīmē, ka autovadītājs var saglabāt trīs virsbūves standarta augstumus un pielāgot transportlīdzekļa augstumu, nospiežot pogu, nevis katru reizi to darīt manuāli.

Markuss Olsons uzsver: „Iespēja atrasties ārpus automašīnas un skatīt to no malas ievērojami vienkāršo darbu. Esmu pārliecināts, ka šis sīkrīks palīdzēs daudzos veidos.”


Labāks, ātrāks un vienmērīgāks

Iekraušanai ir sarūpēts vēl viens uzlabojums: lielāks aizmugures balstiekārtas virzuļa gājiens. Tas ir noderīgs piekabes nomaiņas laikā un ļauj autovadītājam nolaist transportlīdzekli pietiekami zemu, lai ar to varētu atpakaļgaitā pabraukt zem piekabes. Turklāt balstiekārtai ir atpakaļgaitas šķērsstabilizators, tāpēc var piebraukt tuvāk zemiem objektiem, piemēram, iekraušanas dokiem un asfalta lējējiem.

Ja vien ir pieejami svari, autovadītājs vai operators var kalibrēt slodzes indikatoru, ietaupot laiku un līdzekļus, ko nāktos tērēt remontdarbnīcā. Kalibrēšana tiek veikta no kabīnes, izmantojot iekraušanas indikatoru, kurā var salabāt līdz pat 20 piekabju datus.

Jaunais Volvo FH: iekraušana

9
Iekraušana