Volvo FM

Daudzfunkcionālā, profesionālā automašīna ar izcilu vadāmību un zemām ekspluatācijas izmaksām.

4×2, 6×2, 6×4, 8×2, 8×4 vai 10×4

D11 vai D13 (no 330 līdz 500 Zs)

Volvo FM mazāks svars
Vislielākais svara zaudētājs

Pēdējo desmit gadu laikā daudzas kravas automašīnas ir "pieņēmušās" svarā. Mūsdienās daudzi vilcēji ir tik smagi, ka piekrauta transportlīdzekļa pilna masa var pārsniegt 18 tonnas. Šajā punktā viens papildu kilograms vilcējā līdzsvara dēļ var samazināt kravnesību par trīs kilogramiem.

Pateicoties Volvo automašīnas svara optimizēšanas programmai, standarta 4×2 FM vilcējs ir zaudējis svaru, tāpēc viss ir kārtībā. Turklāt līdz ar svaru nav zaudēts nekas cits, jo programma ir pielāgota katram kravas automašīnas lietojumam.

Visi runā par svara pieaugumu

„Svara samazināšana vienmēr ir saistīta ar degvielas patēriņa samazināšanu, bet šeit vilcējiem visbūtiskākās ir kravnesības izmaiņas,” stāstījumu sāk nozares menedžeris Jonass Odermalms (Jonas Odermalm). Sākot svara programmu, par to visu tika padomāts. „Viens no mērķiem bija kompensēt svara pieaugumu, kas radies, ievērojot Euro 6 prasības. Tomēr izrādījās, ka rezultāts ir labāks nekā cerēts: kamēr citi runā par svara pieaugumu, mēs esam zaudējuši 75 kilogramus.”

Visi runā par svara pieaugumu, bet mēs esam zaudējuši 75 kilogramus

Kur bija šie liekie kilogrami?

„Mēs spējām dažādās vietās atrast svara samazināšanas iespējas. Piemēram, priekšējā dzinēja stiprināšanas vietā, pašā rāmī, vienā vai divās šķērssijās un kabīnes aizmugurējos stiprinājumos. Tie ir nelieli uzlabojumi – pāris kilogramu šeit, daži tur. Atsevišķi tas nav nekas īpašs, bet kopējais samazinājums ir ievērojams.’’

Jonass Odermalms turpina skaidrot, kā to bija iespējams paveikt. Divi no šiem aspektiem ir uzlaboti ražošanas procesi un labāka materiālu kvalitātes kontrole atsevišķās detaļās. Piemēram, jaunas grozāmsviras ar iebūvētām stūres svirām.

Zināšanas ir spēks

„Galvenais, mēs esam izmantojuši savu izpratni par tirgus segmentiem. Zinot, kā tieši katra kravas automašīna tiek vadīta, mēs varam optimizēt dizaina kritērijus katram atsevišķam gadījumam.” Stāvot pie baltās tāfeles, Jonass Odermalms, šķiet, ir uzzīmējis shēmu, kurā ietilpst visi iespējamie kravas automašīnas lietojumi. Vienkāršāk sakot, „ir skaidrs, ka labiem ceļa apstākļiem paredzētām kravas automašīnām nav vajadzīgas bezceļa tiltu konfigurācijas.”

No galda pretējās puses ierunājas tālo autopārvadājumu jomas menedžeris Kristers Pērsons (Christer Pehrsson): „Ja varat precīzi aprēķināt spriedzes ietekmi uz katru atsevišķu detaļu, standarta risinājums zaudē jēgu. Tas vairākumu kravas automašīnu padara smagākus, nekā tiem būtu jābūt. Un Jūs jau zināt mūsu nostāju drošības ziņā – mēs nekad neriskējam.”

Kam šo vajadzētu lasīt?

Volvo pētījumā noskaidrots, ka vienam no četriem klientiem svars ir ārkārtīgi nozīmīgs. Citiem vārdiem sakot: viņiem rūpīgi jāplāno, kā izvairīties no maksimālā kravas svara pārsniegšanas (un naudas sodiem). Protams, ikvienam, kurš brauc ar bīstamu kravu, piemēram, degvielu, būs papildu iemesls uzmanīt kravas svaru.

Kristers Pērsons

Kā 75 kg kļuva par 225 kg

Atgriežoties pie piekabes līdzsvara ietekmes uz vilcēju, kad transportlīdzekļa pilna masa tuvojas 18 tonnām, jaunā Volvo FM svara zuduma vērtība pret kravnesību ir trīs reizes lielāka. Dažos gadījumos tas nozīmē, ka jaunā Volvo FM kravnesība tiek palielināta par 225 kilogramiem.

„Tātad daži klienti, kuru kravas automašīnu svars, lai atbilstu Euro 6, palielinās varbūt par kādiem 150 kilogramiem, varētu būt neapmierināti, ka kravnesība samazinās gandrīz par pusi tonnas.” Kamēr Jonass Odermalms pārdomā savus vārdus, Kristers Pērsons uzsver lietas būtību: „Braukšana ar 75 kg ierīču vairāk nekā vajadzīgs ir redzama citā gaismā.”

7
Mazāks svars