Volvo FM

Daudzfunkcionālā, profesionālā automašīna ar izcilu vadāmību un zemām ekspluatācijas izmaksām.

4×2, 6×2, 6×4, 8×2, 8×4 vai 10×4

D11 vai D13 (no 330 līdz 500 Zs)

Volvo dinamiskā stūrēšana – vislielākais jaunatklājums kopš servomehānisma

Gēteborgas sanāksmju telpā trīs speciālistus apņem neizbēgama satraukuma sajūta. Viņi gatavojas informēt par lielākajiem jaunumiem stūrēšanā kopš stūres pastiprinātāja ieviešanas. Jaunā sistēma līdz pat 85 procentiem samazina spēku, kas jālieto vadītājam. Tas ir vairāk nekā pietiekami, lai samazinātu vadītāja nogurumu un paaugstinātu produktivitāti.

Ņemot vērā izteikti precīzos pagriezienus un stūrēšanu, kas atgādināja braukšanu ar gokartu, kļuva skaidrs, kā jaunā sistēma var uzlabot autovadīšanu tālajos reisos. Tomēr neviens nevarēja paredzēt, kā tas izmainīs pilnībā piekrautas, nelielā ātrumā braucošas kravas automašīnas manevrēšanas spējas. Bose Fransons (Bosse Franzon) stāsta par savu pieredzi: „Es varēju pilnībā piekrautu kravas automašīnu stūrēt ar vienu pirkstu.
Pēc tam es mēģināju tāpat stūrēt vieglo automašīnu, bet mani pirksti nebija pietiekami spēcīgi.”

Šis jauninājums izmainīs stūrēšanu līdzīgi kā I-Shift izmainīja pārnesumkārbu darbību

Brīva kustība

Jaunajai Volvo FM automašīnai ir ideālas stūrēšanas īpašības, tai ir lieliska vadāmība jebkurā vietā, kur daudz jāmanevrē. „Piemēram, piegāde pilsētā,” sāk produktu izstrādes inženieris Kristofers Tagesons. „Iebraucot apļveida krustojumā, bieži var redzēt, ka autovadītājs noliecas uz priekšu, lai ķermeņa augšdaļai būtu vairāk spēka. Pagriešanās nelielā ātrumā var prasīt lielu piepūli.” Stūres pastiprinātājam ir pieaugošs griezes moments, tādēļ mazākā ātrumā tas ir ļoti noderīgi. Tas ikdienas autovadīšanā krietni samazina slodzi. Mazāk nogurstot, uzlabojas braukšanas drošība.

Darba traumas

Mūsdienās pat gados jauniem autovadītājiem rodas problēmas ar kaklu un pleciem. „Tāpēc Volvo dinamiskās stūrēšanas sistēma ir nozīmīga ne tikai uz komforta dēļ,” saka vecākais inženieris Jans Inge Svensons (Jan-Inge Svensson). „Šis jaunievedums var autovadītājiem mazināt pārslodzes izraisītu traumu risku un vienlaikus arī mazināt slimības lapu statistiku. No autovadītāju viedokļa tas var pagarināt viņu aktīvo darba mūžu, izvairoties no plecu problēmām. Ja pēc astoņu vai deviņu stundu ilgas braukšanas nogurums ir mazāks, mazāk ir arī satiksmes negadījumu.”

Pētījums rāda, ka visu vecumu autovadītājiem bieži sāp kakls un mugura
Pleci

Paredzami, nevis nogurdinoši

Ceļu negludumu dēļ autobraucēju visu dienu svaida un mētā arī tad, ja brauc lielā ātrumā. Traucēkļu novēršanas sistēma mazina ceļa defektu ietekmi, padarot autovadīšanu mierīgāku. Volvo dinamiskās stūrēšanas sistēma nodrošina kravas automašīnai stabilāku vadāmību lielā ātrumā. Kā saka Kristofers Tagesons, tas padara autovadīšanu paredzamāku. „Pati stūrēšana ir ļoti līdzena un viegla. Papildu palīdzība katru brīdi nodrošina stūrei pareizo spēku. Tas stūrēšanu padara mazāk nogurdinošu un paredzamāku.”

Grambas dod stūres ratam triecienu, bet Volvo dinamiskā stūrēšana novērš traucēkļus, pirms tie sasniedz stūres ratu.
Bedres

Kruīza kontrole ar mazāku sānsveri

Parasti ceļš ir ieslīps un transportlīdzekļa svars spiež to uz leju. Tādēļ pat uz jaunām automaģistrālēm autovadītājam nepārtraukti jākompensē sānsvere. Sānsveres kompensēšanas sistēma aprēķina vidējo ceļa malas paaugstinājumu un to attiecīgi kompensē. Tādējādi Volvo dinamiskās stūrēšanas sistēma tālajos reisos noņem slodzi no autovadītaja pleciem.

Unikāla tehnoloģija

Volvo dinamiskās stūrēšanas sistēmas energoapgādi nodrošina elektromotors, kas regulē stūrēšanu 2000 reižu sekundē. „Tas rada priekšstatu par tās precizitāti,” saka Bose Fransons. „Tehnoloģiju izstrādāja uz maināmā griezes momenta platformas, kas nozīmē, ka mums ir ļoti plašas iespējas nākotnē paplašināt tās darbību. Es uzskatu, ka šis jauninājums izmainīs stūrēšanu līdzīgi kā I-Shift izmainīja pārnesumkārbu darbību. Tā kļūs par ļoti populāru papildu aprīkojuma daļu.”

Kristofers Tagesons

Atpakaļgaita sper soli uz priekšu

Volvo dinamiskās stūrēšanas sistēma piedāvā palīdzību tur, kur tā bieži vien visvairāk vajadzīga – atpakaļgaitas pārnesumā. Stūre atgriežas neitrālajā stāvoklī tikpat dabiski kā kustībā uz priekšu. Saspringtās autovadīšanas situācijās stūres pagriešana prasa piepūli. Kristofers Tagesons paskaidro: „Kad kravas automašīnas priekšējais tilts ir noslogots ar deviņām vai desmit tonnām, piebraukšana atpakaļgaitā ir smags darbs. Izmantojot Volvo dinamiskās stūrēšanas sistēmu, Jūs ieslēdzat atpakaļgaitas pārnesumu un stūrējat gandrīz bez piepūles. Pēc tam Jūs varat atlaist stūres ratu un vērot, kā tas vienmērīgi atgriežas atpakaļ, līdz kravas automašīna iztaisnojas.”

Rokas nost!

„Kad transportlīdzeklis novietots taisni, Jūs varat ieslēgt atpakaļgaitu, noņemt rokas no stūres un braukt atpakaļgaitā, cik vien tālu vajadzīgs. Pēc kādiem simt metriem Jūs varbūt pamanīsit, ka piekabes tilti vairs nav taisnā līnijā. Ja darīsit to pašu bez Volvo dinamiskās stūrēšanas sistēmas, pēc divdesmit metriem jau novērosit „salocīšanās” efektu,” stāsta Bose Fransons.

Uzziniet vairāk, kādas priekšrocības nodrošina Volvo dinamiskā stūres sistēma

2
Stūrēšana