Volvo FMX

Volvo FMX – mūsdienīga būvniecības kravas automašīna, kas bagātīgi aprīkota ar jauniem tehniskajiem risinājumiem un novatoriskām ierīcēm.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 vai 10×6

D11 vai D13 (no 330 līdz 540 Zs)
Volvo FMX papildu sistēmas autovadītājam

Pat labākajiem autovadītājiem reizēm noder papildu atbalsts ceļā

Darbojoties būvniecības nozarē, iespējams, ka Jums bieži jābrauc gan pa grantsbedri, gan pa sabiedriskās lietošanas ceļiem. Uz sabiedriskās lietošanas ceļiem var būt sarežģīti iekļauties kopējā satiksmes plūsmā. Savukārt grantsbedrē ir citādi izaicinājumi. Šādos gadījumos lieti noder palīgsistēmas autovadītājiem.


Iztaisnošanas bremze

Noteiktās situācijās, piemēram, braucot pagriezienā vai lejup pa slidenu ceļu, iespējama piekabes izslīdēšana, kas var izraisīt kravas automašīnas sastāva bīstamu „salocīšanos”. Stretch Brake ir jauna Volvo funkcija, lai novērstu minēto iespējamību. Impulsveidīgi piebremzējot piekabi, transportlīdzekļa sastāvs iztaisnojas un situācijas bīstamība samazinās. Bīstamās situācijās sistēmu var aktivizēt automātiski, ja ātrums nepārsniedz 50 km/h.  Stretch Brake tagad ir pieejama vilcējiem, kā arī kravas automašīnām.

Autovadītāja brīdināšanas sistēma.

Autovadītāja brīdināšanas sistēma ir vieda sistēma, kura seko līdzi autovadītāja darbībām. Ja autovadīšana kļūst neparasta un liecina par nogurumu, vadītājs saņem brīdinājumu ar skaņas signālu un paziņojumu uz displeja, aicinot ieplānot pārtraukumu.

Ārkārtas bremzēšanas gaismas

Strauji nospiežot bremžu pedāli, bremžu signāllukturi sāk strauji mirgot, tā brīdinot aizmugurē braucošo transportlīdzekļu vadītājus. Ļoti vienkārša metode, lai novērstu avāriju ar aizmugurē braucošiem transportlīdzekļiem, kas var būt letāla un radīt smagas traumas.

Adaptīvā kruīza kontroles sistēma ar frontālās sadursmes brīdinājuma sistēmu

Ļauj bez piepūles iekļauties satiksmes plūsmā. Ar radaru aprīkotā adaptīvā brauciena vadības (ACC) sistēma nodrošina drošu distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim, izmainot degvielas padevi un izmantojot visas pieejamās bremzes. Ja tiek fiksēti sadursmes draudi, uz vējstikla tiek projicēti gaismas brīdinājuma signāli.

Joslas maiņas sistēma

Aklajā zonā pasažiera pusē var atrasties nepamanīti citi satiksmes dalībnieki. Joslas maiņas sistēma ir aprīkota ar radaru, ar kuru šī zona tiek pārbaudīta, līdzko autovadītājs ieslēdz virzienrādītājus. Ja aklajā zonā tiek fiksēts kāds objekts, autovadītājs tiek brīdināts ar skaņas signālu un mirgojošu ikonu blakus spogulim.

Elektroniskā stabilitātes sistēma

Elektroniskās stabilitātes programma (ESP) katru ritenis bremzē atsevišķi. Tas piešķir stabilitāti visam transportlīdzekļa sastāvam, tādējādi samazinot iespēju tam „salocīties”, apgāzties vai izslīdēt. ESP ir pieejama gan vilcējiem, gan kravas automašīnām.


Aktīvās drošības pakete

ACC ar sadursmes brīdinājuma sistēmu virzienā uz priekšu ar ārkārtas bremzēšanu
Joslas maiņas sistēma
Autovadītāja brīdināšanas sistēma