Volvo FMX

Volvo FMX – mūsdienīga būvniecības kravas automašīna, kas bagātīgi aprīkota ar jauniem tehniskajiem risinājumiem un novatoriskām ierīcēm.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4 vai 8×6

D11 vai D13 (no 330 līdz 540 Zs)
Volvo FMX papildu sistēmas autovadītājam

Pat labākajiem autovadītājiem reizēm noder papildu atbalsts ceļā

Darbojoties būvniecības nozarē, iespējams, ka Jums bieži jābrauc gan pa grantsbedri, gan pa sabiedriskās lietošanas ceļiem. Uz sabiedriskās lietošanas ceļiem var būt sarežģīti iekļauties kopējā satiksmes plūsmā. Savukārt grantsbedrē ir citādi izaicinājumi. Šādos gadījumos lieti noder palīgsistēmas autovadītājiem.


Iztaisnošanas bremze

Noteiktās situācijās, piemēram, braucot pagriezienā vai lejup pa slidenu ceļu, iespējama piekabes izslīdēšana, kas var izraisīt kravas automašīnas sastāva bīstamu „salocīšanos’. Iztaisnošanas bremze ir Volvo funkcija, kas radīta, lai novērstu šādu iespējamību. Impulsveidīgi piebremzējot piekabi, transportlīdzekļa sastāvs tiek iztaisnots un situācijas bīstamība tiek samazināta. Bīstamās situācijās sistēma ieslēdzas automātiski, ja ātrums nepārsniedz 50 km/h.

Ārkārtas bremzēšanas gaismas

Strauji nospiežot bremžu pedāli, bremžu signāllukturi sāk strauji mirgot, tā brīdinot aizmugurē braucošo transportlīdzekļu vadītājus. Ļoti vienkārša metode, lai novērstu avāriju ar aizmugurē braucošiem transportlīdzekļiem, kas var būt letāla un radīt smagas traumas.

Adaptīvā kruīza kontroles sistēma ar frontālās sadursmes brīdinājuma sistēmu

Ļauj bez piepūles iekļauties satiksmes plūsmā. Ar radaru aprīkotā adaptīvā brauciena vadības (ACC) sistēma nodrošina drošu distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim, izmainot degvielas padevi un izmantojot visas pieejamās bremzes. Ja tiek fiksēti sadursmes draudi, uz vējstikla tiek projicēti gaismas brīdinājuma signāli.

Joslas maiņas sistēma

Aklajā zonā pasažiera pusē var atrasties nepamanīti citi satiksmes dalībnieki. Joslas maiņas sistēma ir aprīkota ar radaru, ar kuru šī zona tiek pārbaudīta, līdzko autovadītājs ieslēdz virzienrādītājus. Ja aklajā zonā tiek fiksēts kāds objekts, autovadītājs tiek brīdināts ar skaņas signālu un mirgojošu ikonu blakus spogulim.

Elektroniskā stabilitātes sistēma

Elektroniskās stabilitātes programma (ESP) katru ritenis bremzē atsevišķi. Tas piešķir stabilitāti visam transportlīdzekļa sastāvam, tādējādi samazinot iespēju tam „salocīties”, apgāzties vai izslīdēt. ESP ir pieejama gan vilcējiem, gan kravas automašīnām.I-Shift Palielinātas jaudas programmatrūra – sliktiem ceļiem

Palielināta jauda sliktiem ceļiem

Tā ir ļoti noderīga programma I-Shift pārnesumkārbai. Tā koriģē pārnesumu pārslēgšanu, atvieglo kustības sākšanu un braukšanu bezceļa apstākļos sarežģītos vai kalnainos apvidos.

Šeit varat skatīt pilnīgu I-Shift programmu sarakstu.