Volvo FMX

Volvo FMX – mūsdienīga būvniecības kravas automašīna, kas bagātīgi aprīkota ar jauniem tehniskajiem risinājumiem un novatoriskām ierīcēm.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 vai 10×6

D11 vai D13 (no 330 līdz 540 Zs)
Volvo FMX priekšējie lukturi
Lai top gaisma – vēlams, Bi-Xenon

Pilnībā pārstrādāti jaunajai kravas automašīnai, jaunie priekšējie lukturi nodrošina tādus pašus rezultātus kā lukturi, kas nesen izstrādāti Volvo FH tālajiem reisiem. Tikai tiem ir viena vai divas unikālas papildfunkcijas.

Redzamības speciālistes Hannas Degermanes uzdevums ir padarīt Volvo FMX pazīstamu kā kravas automašīnu ar vislabākajiem priekšējiem lukturiem.

Ar šīm gaismām var braukt mūžīgi

Spēcīgāks, tālāks, plašāks

„Mūsu mērķis ir kļūt par labāko automašīnu redzamības jomā,” bez lielības stāsta Hanna Degermane. „Cilvēkiem, kuri izmanto Volvo FMX, redzamība ir svarīga, jo viņi parasti strādā uz slikta ceļu seguma, vājā apgaismojumā – nereti visu nakti – grants bedrēs, raktuvēs un mežos.” Tāpēc standarta apgaismojums tagad ir spēcīgāks, tālāks un plašāks. Par apgaismojumu atbildīgais inženieris Stīgs Ēlofsons (Stig Elofsson) to atzīst par būtisku uzlabojumu.

„Jaunie, priekšējie lukturi rada intensīvu gaismu. Tā samazina autovadītāju nogurumu, braucot tumsā, kā arī uzlabo ikviena drošību.”

Pārliecinošs izskats

Jaunie priekšējie lukturi atrodas augstāk, to kompaktais dizains Stigam atgādina meža cūkas šaurās acis. Taču runa nav tikai par izskatu. Ir uzlabota arī stingrība un izturība. Jaunie halogēnlukturi spēj izturēt vibrācijas pat visnelīdzenākajos apvidos. Tas ir apliecināts Brazīlijas džungļos.

„Smagos darba apstākļos labi priekšējie lukturi palīdz novērst kravas automašīnas bojājumus. Un ikviena piespiedu apstāšanās reize samazina produktivitāti,” skaidro Hanna Degermane.

Volvo FMX priekšējie lukturi

Dienasgaisma tumsā

No savas pieredzes Stigs Elofsons apliecina, ka pieejamie Bi-Xenon priekšējie lukturi nodrošina īpaši labus rezultātus, un tie ir arī sevišķi labi gados vecākiem autovadītājiem, kuru acis ir nogurušas. „Tiem ir divkārša gaismas intensitāte nekā halogēna lukturiem un pavisam cita krāsas temperatūra – sajūta it kā brauktu dienasgaismā,” stāsta Stigs Elofsons. Viņa seja iemirdzas: „Ar tiem var braukt mūžīgi”. Pat jaunie Bi-Xenon moduļi tagad ir daudz izturīgāki pret vibrācijām.

Kabīnes svārstību pārbaude

Nolūkā simulēt autovadīšanas mūžu, braucot pa grambām, korēm un bedrēm, Volvo ir izstrādāts savs vibrāciju modelis. Kabīnes svārstību pārbaudē šī lukturu elles programma piemērota jaunajiem lukturiem 300 ciklu ilgumā. Bi-Xenon lukturi pārbaudi ir izturējuši godam, saņemot Stiga Elofsona svētību. „Sastāvdaļas ne tikai izturēja pārbaudi, bet pēc tās arī izskatījās kā jaunas!”

Gudrs LED lietojums

Abas versijas lielā mērā ir identiskas, Bi-Xenon modelis vienkārši aizstāj zemāko no abām halogēnspuldzēm. Tas pārvalda tuvās un tālās gaismas, taču tālās gaismas papildina virspusē esošais halogēnmodelis.

Dienas gaitas lukturu darbību nodrošina pazīstamās V veida formas LED apgaismojuma ierīces. To apakšējā daļa darbojas arī kā pagrieziena rādītājs, izmantojot oranžu apgaismojumu. Ieslēdzot pagrieziena rādītājus, pārējais LED apgaismojums samazinās, lai pagrieziena rādītājs būtu vēl labāk pamanāms. Hanna Degermane tā unikalitāti atzīst par mazāk nozīmīgu salīdzinājumā ar praktisko ieguvumu: klientam būs jāmaina par divām spuldzēm mazāk.

Lukturus pasargā režģi

Priekšējo lukturu aizsargrežģus ir izgatavojis ražotājs, taču tos var mainīt. Tas nozīmē, ka autovadītājs var brīvi izvēlēties starp ceļa un bezceļa versijām. Aizsargrežģos ir izmantots tērauds, kas tos padara labi izturīgus. Smalkais tīklojums bezceļa versijā neļauj sīkiem akmeņiem sasniegt stiklu. Taču cik stingrs tas ir? Vai tas aizsargā arī, saskaroties ar ko lielāku?

Hanna Degermane

„Ne tad, ja gadās sadursme ar ķenguru,” atbild Stigs Elofsons, „taču klientiem, kuri šos aizsargrežģus izmanto krūmājā, mēs pārdosim daudz mazāk rezerves daļu.”

Redzamības efekts

Jautājums paliek spēkā – vai ar jauno lukturu darbības rezultāti būs pietiekami, lai sasniegtu uzņēmuma mērķi redzamības jomā? Hanna Degermane ir par to pārliecināta: „FMX apgaismojums ir tikpat labs vai vēl labāks kā jebkurai citai kravas automašīnai.”

Iepazīstiet jaunos un pilnveidotos priekšējos lukturus

10
Priekšējie lukturi