Volvo FMX

Volvo FMX – mūsdienīga būvniecības kravas automašīna, kas bagātīgi aprīkota ar jauniem tehniskajiem risinājumiem un novatoriskām ierīcēm.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 vai 10×6

D11 vai D13 (no 330 līdz 540 Zs)
Nesabojātais izskats ir daļa no dizaina

Klientu semināros autovadītāji un operatori konstatēja, ka efektivitāte kļūst arvien nozīmīgāka. Jaunais stūres rats, mērierīču panelis un rīki par to pārliecina nekavējoties.

Pirmo iespaidu par kabīni rada tās komforts un funkcionalitāte. Daži norāda uz viegliem autovadītāja sēdvietas uzlabojumiem, savukārt uzlabotos glabāšanas nodalījumus novērtē visi.

Ir svarīgi, lai iekšpusē nekas
nebūtu pārmērīgi sarežģīts

Būvēta ilgam mūžam

Luīze Karlsone (Louise Karlsson) un Malina Gabre (Malin Gabre) ir produktu plānotājas. Šķiet atbilstoši ar viņām apspriest jaunās kabīnes salona dizainu šajā telpā, kas pielieta ar saules gaismu. Mēs atrodamies ēkā, kurā savulaik tapa pirmie Volvo.

„Autovadītājiem, pirmkārt, ir labi jāredz un ērti jāsēž, lai sekmīgi veiktu savu darbu,” stāstu sāk Malina Gabre, un viņas kolēģe turpina: „Tāpēc mēs pievēršam īpašu uzmanību redzamībai un pieejamībai: vadības ierīcēm, kas tiek izmantotas visu laiku, jābūt ērti pieejamām gan īsa, gan gara auguma autovadītājiem.” Tā kā Volvo FMX kabīne uz šasijas atrodas zemu, tajā iekļūt un no tās izkļūt ir diezgan vienkārši.

Viss vajadzīgais ir saskatāms

Mērierīču panelī svarīgākā informācija ir izvietota tā, lai autovadītājs to redzētu uzreiz, savukārt retāk izmantotās vadības ierīces atrodas tālāk. Sekundārais informācijas displejs (SID) tagad ir iebūvēts jaunajā instrumentu panelī; iepriekš tas bija uznirstošais modelis. Luīze Karlsone skaidro apsvērumus, kas ir skaidrā un vienkāršā dizaina pamatā: „Ir svarīgi neko nesarežģīt kabīnes iekšpusē, lai autovadītājs var koncentrēties tam, kas notiek ārpus tās. Autovadītāji, kuri ir izmēģinājuši jauno kravas automašīnu, apstiprina, ka redzamība tagad ir vēl labāka.”

Svarīgākie slēdži īstajās vietās

Daudzi tehniskie uzlabojumi ir aizgūti no nesen ieviestā Volvo FH. Starp tiem var minēt maināmo funkciju slēdžus, kas ļauj autovadītājam izvēlēties, kuras funkcijas novietot tuvāk stūres ratam. „Tas ļauj katram pārkārtot slēdžus pēc saviem ieskatiem, ja autovadītājam ir kāds īpašs darba stils, ko mēs nevarējām paredzēt,” skaidro Malina Gabre.

Volvo FMX darbavieta

Ērtības pie stūres

Atsevišķas funkcijas ir pārvietotas no statnēm uz stūres ratā iebūvētajiem vadības slēdžiem. Tur tās ir loģiski sagrupētas pēc uzdevumiem un ir viegli pieejamas pirkstiem. Saskaņā ar Luīzes Karlsones teikto jaunais dizains ir arī labvēlīgs nogurušām rokām: „Jaunajai stūrei ir daudz alternatīvu, tādēļ autovadītājs vienmēr atradīs ērtāko. Apvienojumā ar Volvo dinamisko stūrēšanu, kas ļauj stūrēt bez piepūles, tas patiešām uzlabo ergonomiku autovadītājam.”

Luīze Karlsone

Labāka vieta darbam

„Mēs daudz domājām par kabīni kā par darbavietu. Tā ir vieta, kur autovadītāji pavada visvairāk laika, kā arī glabā visas savas mantas. Tāpēc blakus autovadītāja sēdeklim ir jauns glabāšanas nodalījums dokumentiem un daudz labāks nodalījums durvju iekšmalā. Tas ir pietiekami plašs, taču netraucē iekāpt kabīnē vai izkļūt no tās,” stāsta Malina Gabre.

Jaunajā kabīnē ir neskaitāmi elementi, kas atvieglo dzīvi. Piemēram, lielāka tvertne panelī, kas ietver zīmuļu turētāju, vietu mobilajam tālrunim un īpašu padziļinājumu USB kontaktligzdai. „Mums pat ir atlokāms pudeles turētājs, kur pietiek vietas divlitru plastmasas pudelei, – ja nu autovadītājs ir izslāpis,” piebilst Malina Gabre.

Volvo FMX gaisa pistole

Ardievas smiltīm un būvgružiem

Vēl viena jauna funkcija ir gaisa pistole, kuras darbību nodrošina saspiests gaiss no sēdekļa. Luīze Karlsone skaidro, kāpēc tā ir noderīga: „Tas ir vienkāršs veids, kā vadības ierīcēs un panelī uzturēt tīrību vidē, kas bieži vien ir ļoti putekļaina. Tā kā pie durvīm nav palodžu vai apmaļu, netīrumus var vienkārši izpūst ārā.”

Salons krāsots tumšākos toņos nekā FM. Tas tā ir tāpēc, lai traipi un netīrumi būtu redzami mazāk. Izmantotās tumši brūnās krāsas nosaukums ir Raven (melnais krauklis).

Uzziniet vairāk par salonu
6
Darbavieta