„I-See“ taupo degalus

„I-See“ yra tarsi degalų santaupų bankas

Nuo to laiko, kai pirmą kartą buvo pristatyta „I-See“, dar labiau pasistūmėta degalų taupymo link. Ji ir toliau naudoja informaciją apie kelio topografiją, kad optimizuotų degalų sąnaudas. Be to, dabar ji saugo ir gauna vertingus duomenis iš centrinio serverio. O „I-See“ duomenų bazėje netrukus bus pateikiama visa statistika, kurios gali reikėti sunkvežimiui – ja galės dalytis ir pildyti kiekvienas „I-See“ sunkvežimis.

Sutaupykite iki 5 proc.

NEDIDELI ŠLAITAI IR AUKŠTOS KALVOS
„I-See“ naudoja duomenis apie kelio nuolydį, pagal kuriuos valdo sunkvežimio greitį ir pavarų perjungimą, kad degalai būtų naudojami kuo efektyviau. Suaktyvinus, ji išnaudoja kinetinę energiją ir sutaupo iki 5 proc. degalų. Daugiausia degalų sutaupoma važiuojant nedideliais šlaitais, tačiau „I-See“ degalus taupo esant bet kokiam kelio nuolydžiui. Važiuojant įpraston įkalnėn, tenka įveikti 6 skirtingus etapus:

jie prasideda greitėjant ir tęsiasi kylant įkalnėn, kai naudojama aukščiausia pavara. Artėjant prie įkalnės, ji stengiasi nejungti žemesnės pavaros – kylant įkalnėn naudoja kinetinę energiją. Pasiekus viršūnę, prieš leidžiantis ja žemyn, ji leidžia greičiui šiek tiek sumažėti. Tuomet pradedama riedėti nuokalnėn naudojant neutralią pavarą. Vėliau, kad greitis sumažėtų, pradedama stabdyti varikliu. Artėjant prie nuokalnės sunkvežimiui vėl leidžiama važiuoti neutralia pavara, kad vėl pagreitėtų prieš kitą įkalnę.

DUOMENŲ BANKAS
Kad sunkvežimis būtų atnaujintas informacija apie būsimas kalbas, „I-See“ naudoja GPRS technologiją / 3G ir siunčia duomenis apie jūsų kelyje būsimas artimiausias kalvas. Jeigu sunkvežimis artėja prie kalvos, apie kurią duomenų bazėje nėra informacijos, ji įrašys ir išsaugos reikiamus duomenis savo darbinėje atmintyje. Paskui informacija automatiškai įkeliama į „I-See“ duomenų bazę, kad ja galėtų pasinaudoti kitas „I-See“ naudotojas. Tokiu būdu kiekvienas sunkvežimis galės sutaupyti degalų, vykdant pirmąją jo užduotį toje vietovėje.

Svarbus kiekvienas lašas

IŠSAUGOMA 3 500 PRIORITETINIŲ KALVŲ
Net neturint aktyvios SIM kortelės, „I-See“ gali taupyti degalus tokiu pačiu būdu, kai tenka įveikti jos darbinėje atmintyje išsaugotas visas kalvas. Kadangi ji išsaugo 3 500 prioritetinių kalvų (atsižvelgiant į degalų sąnaudų mažinimą ir vairavimo būdą), daugelis reguliariais maršrutais važiuojančių sunkvežimių galės sutaupyti kuo daugiau degalų, kai tik bus baigta kiekviena pirmoji kelionė.

SĄVEIKAUJANČIOS TECHNOLOGIJOS
Dirbdama kartu su „I-Shift“ pavarų dėže ir varikliu, „I-See“ geba optimizuoti degalų sąnaudų efektyvumą. Sunkvežimio ryšio platforma „Telematic Gateway“ perduoda nuolydžio duomenis tarp sunkvežimio ir „I-See“ duomenų bazės. „Volvo Trucks“ dirbantis „I-See“ kūrėjas Andersas Erikssonas paaiškina: „Žinodama laukiančio kelio nuolydžius, ji gali nurodyti varikliui ir pavarų dėžei „I-Shift“, ką daryti, kad maksimaliai būtų išnaudota kinetinė energija. Tokiu būdu „I-See“ atkartoja gero vairuotojo vairavimo stilių. Tačiau net ir geriausias vairuotojas negali to daryti nuolat.“

ATSIVĖRUS BANKUI
„I-See“ galima naudoti su „Euro 5“ ir „Euro 6“ jėgos agregatais, o visi kartu su „I-See“ užsakyti sunkvežimiai turi „I-See“ duomenų bazės išplėstinę funkciją. Tai reiškia, kad „Volvo“ klientai galės greitai sutaupyti dar daugiau degalų. Arba kaip Andersas Erikssonas sako: „Pradėjus naudoti sistemą, pagrindinių kelių duomenys bus surinkti vos per kelias savaites ar net dienas. Todėl kiekvienas sunkvežimis su „I-See“ sistema galės nedelsdamas pradėti taupyti degalus.“