Dujomis varomas „Volvo FM MethaneDiesel“ – ilgesnėms ir sunkesnėms užduotims

Kada dyzelinis variklis taps pažangiausiu technologijos išradimu metano dujų panaudojimui? Tai atsitiks šią vasarą, kai pirmi serijiniu būdu pagaminti sunkvežimiai „Volvo FM MethaneDiesel“ pradės dirbti trijų rinkų vežėjams. Šie nauji „Volvo“ sunkvežimiai išsiskiria tuo, kad gabenant krovinius dideliais atstumais kaip degalai naudojamos dujos – tokiu būdų ilgame kelyje sutaupoma daugiau degalų ir išmetama mažiau CO2.

DUJOS OPTIMALIAI NAUDOJAMOS DYZELINIAME VARIKLYJE
Mūsų labai sėkminga „Euro 5“ emisijos lygio dyzelinio variklio technologija našumu ir eksploatacinėmis charakteristikomis toli lenkia įprastus dujinius variklius, tačiau naudojant neiškastines biodujas CO2 emisija yra iki 70 % mažesnė negu naudojant dyzeliną. Tad kaip geriausia pasinaudoti ir dyzelino, ir dujų teikiamais pranašumais?
Pirmiausia mažas dyzelino kiekis panaudojamas metano dujoms uždegti. Taip panaudojamos visos geriausios dyzelinio variklio savybės ir, lyginant su įprastu benzininiu-dujiniu varikliu, sutaupoma iki 25 % dujų. Po to į cilindrus leidžiamas metanas, o variklis veikia taip sklandžiai, tarsi būtų dyzelinis.

DUJŲ KELIO PRADŽIA
Iki šiol važiuoti ilgą atstumą dujomis varomais sunkvežimiais buvo neįsivaizduojama. Tačiau mūsų metano dyzelino technologija padidino našumą, todėl jau dabar galima įveikti iki 500 km atstumą, o vėliau – ir iki 800 km. Taip pat žinote, kad jei baigtųsi dujos, variklis veiks varomas ir vien tik dyzelinu.


diagram Įvertintas įvairių dujomis varomų sunkvežimių nuvažiuojamas atstumas 

“ „Volvo FM MethaneDiesel“, turintis tiek dujinio variklio gerąsias savybes, tiek dyzelinio našumą, už įprastą benzininį-dujinį variklį yra našesnis 30–40 %. Be to, jis dirba taip, tarsi būtų dyzelinis, o jei kada pritrūksite dujų, galėsite naudoti tik dyzeliną.“

„Volvo Trucks“ aplinkosaugos skyriaus direktorius Lars Mårtensson
Volvo FMevery drop counts 

100 DUJOMIS VAROMŲ „VOLVO“ SUNKVEŽIMIŲ – NUO 2011 M. VASAROS

Šiaurės Europoje atlikti eksploataciniai bandymai. Nuo šios vasaros „Volvo FM MethaneDiesel“ galėsite išvysti Nyderlanduose, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje. 2012 m. gamyba bus padidinta iki 600 sunkvežimių, kurie bus pasiūlyti ir kitoms rinkoms.

METANAS – NEBRANGI IR APLINKĄ TAUSOJANTI ALTERNATYVA
Daugelyje šalių jau galima nusipirkti suskystintų arba suslėgtų dujų. Naudojant iš biologinių atliekų pagamintas metano dujas, CO2 išmetama iki 70 % mažiau negu naudojant dyzeliną, todėl šių dujų gaminama vis daugiau. Naudojant net ir iškastinį metaną CO2 emisija sumažinama 20 %.