Visada sumani pavarų dėžė

„I-Shift“ yra pažangiausias „Volvo“ pavarų perjungimo sprendimas. Tai yra paprasta, tarsi automatinė pavarų dėžė, ir kartu tobulai automatizuota 12 pavarų transmisija. Vairuotojams su ja yra patogiau dirbti, o vežėjai sutaupo iki 3 % degalų. 

every drop counts

KIEK SUMANI JI YRA?
Visų pirma ji tiksliai žino, kaip geriausiai pasinaudoti kiekvieno „Volvo“ variklio galia, nes išmano išskirtines kiekvieno iš jų savybes. Antra, pavarų dėžė stebi sunkvežimio svorį, pasipriešinimą judėjimui ir kelio nuolydį, greitį ir pagreitį ir, turėdama šiuos duomenis, numato ir parenka tinkamiausią pavarą. Kai reikia, ji netgi „peršoka“ per dvi ar daugiau pavarų.
„I-Shift“, tarsi geriausias pasaulio vairuotojas, visa tai daro realiu laiku ir nuolat. Taip „I-Shift“, lyginant su mechanine pavarų dėže, sutaupo iki 3 % degalų.

„I-SHIFT“ SU „I-ROLL“
Funkcija „I-Roll“ sutaupo iki 2 % degalų naudodama sunkvežimio kinetinę energiją degalų sąnaudoms mažinti, kai įjungta aukščiausia pavara. Sunkvežimiui riedant nuo nedidelių kalvų „I-Roll“ nurodo varikliui veikti tuščiąja eiga ir leidžia riedėti ilgiau, taip pavėlindama momentą, kai vėl reikės įpurkšti daugiau degalų.

DAR GERESNĖ EKONOMIJA
Pati transmisija sveria 70 kg mažiau nei mechaninė, todėl sunkvežimio naudingoji apkrova yra didesnė. Tai yra naudinga ekonomiškai, kaip ir sklandus pavarų perjungimas, kuris mažina jėgos agregatų ir padangų apkrovą, ilgina detalių naudojimą ir mažina techninės priežiūros išlaidas.Ši pavarų dėžė dirba tyliau, todėl vairuotojas mažiau pavargsta.
i-shift
ishift 

Ketvirtos kartos „I-Shift“ intelektuali transmisija. 
every drop counts

“„Visiškai įsitikinau „I-Shift“ veiksmingumu. „I-Shift“ įrengta visuose mūsų „Volvo“ sunkvežimiuose, nes ji taupo degalus ir palengvina vairavimą.“

Walter Husmann, „W.Husmann Company“, Šveicarija

TOBULAI VALDOMAS TRANSPORTO PARKAS
„I-Shift“ transmisija būna įvairių versijų, su specialiomis programomis, pritaikytomis darbui įvairiuose transporto sektoriuose ir konkrečiomis sąlygomis. Taip naudojant „I-Shift“ galima sutaupyti labai daug degalų bet kuriame transporto parke. Pavyzdžiui, programos „Distribution & Construction“ funkcijos padeda lengviau pajudėti iš vietos ir manevruoti. „Heavy GCM“ optimaliai perjungia pavaras gabenant krovinius sunkesniais kaip 60 t autotraukiniais, o „Long Haul Fuel & Economy“ sunaudoja mažiausiai degalų ilgą laiką važiuojant vidutiniu greičiu.

MŪSŲ KETVIRTOSIOS KARTOS AMT
„Volvo“ automatizuota mechaninė transmisija (AMT) buvo ne kartą tobulinama siekiant daugiau sutaupyti ir suteikti pažangesnių funkcijų vairuotojui. AMT yra elektronikos valdoma 12 pavarų dėžė su dalikliu ir demultiplikatoriumi. Pavaros gali būti perjungiamos ranka arba automatiškai. Yra du automatiniai režimai: didinantis našumą ir taupantis degalus.