Saugumas, Iš priekio

Pirmasis sunkiasvorių sunkvežimių gamintojas Volvo naudoti vairuotojo oro pagalves pradėjo 1994 metais.
Oro pagalvė - tai dujomis užpildyta maišas, kuris, įvykus susidūrimui su priekyje esančia kliūtimi, labai greitai prisipildo dujų, taip apsaugodamas vairuotoją nuo priekinio smūgio jėgos poveikio.

Mūsų oro pagalvės sumažina sužeidimų skaičių, nes neleidžia vairuotojo galvai ir krūtinei atsitrenkti į vairą, prietaisų skydą ar priekinį stiklą. Oro pagalvė išsiskleidžia tik priekiu smarkiai atsitrenkus į kliūtį, kai saugos diržą seginčiam vairuotojui reikia papildomai apsaugoti viršutinę kūno dalį.

 Tai veikia taip: Transporto priemonės korpuse įmontuoti jutikliai reaguoja į tam tikrų tipų priekinius smūgius ir įjungia oro pagalvės pripūtimo įtaisą. Pripūtimo įrenginys nedelsdamas siunčia į pagalvę karšto azoto kiekį ir pripučia ją per sekundės dalį. Pūtimas sustabdomas, kai tik pagalvė prisiliečia prie vairuotojo galvos ir viršutinės kūno dalies. Maždaug po sekundės dujos greitai išsisklaido per mažas pagalvėje esančias skylutes, kad netrukdytų.
 
Pastaba: Kad oro pagalvė veiktų efektyviai, reikia būti užsisegus saugos diržą. Oro pagalvė skirta naudoti kartu su saugos diržu, o ne vietoje jo.