Naujoji važiuoklė. Ją būtų galima apibūdinti vienu žodžiu: dinamiška.

„Volvo FH“ pasižymi puikiomis valdomumo charakteristikomis. Kiekvieną sunkvežimio dalį mes iš esmės konstravome taip, kad ji užtikrintų stabilumą ir vairavimo tikslumą.
 
Be to, įdiegėme nepriklausomą priekinę pakabą ir „Volvo“ dinaminio vairavimo sistemą. Tai du labai svarbūs įvykiai sunkvežimių pramonei, nes dėl tokio tipo pakabos iš esmės pagerėjo sunkvežimio valdomumo savybės.
 
Be to, ant tokios važiuoklės lengva montuoti antstatus, todėl mažiau laiko sugaištama antstatų gamintojo dirbtuvėse. Važiuoklę lengva pritaikyti konkrečiai paskirčiai, nes siūloma daug įvairių variantų.
Nepriklausoma priekinė pakaba

Nepriklausoma priekinė pakaba. Su ja sunkvežimį valdyti taip pat lengva, kaip automobilį.

Tiesiuose kelio ruožuose jis važiuoja stabiliai, tarsi traukinys. Tiksliai įveikia posūkius. Nepriklausoma priekinė pakaba yra tikras perversmas sunkvežimių valdomumo srityje. Tai turi patirti pats, kad patikėtum.

Sužinokite daugiau apie nepriklausomą priekinę pakabą

„Volvo“ dinaminio vairavimo sistema

„Volvo“ dinaminio vairavimo sistema. Visiška kontrolė – be jokių pastangų.

Tai buvo vadinama didžiausiu išradimu nuo vairo stiprintuvo laikų – paprasta įsitikinti kodėl. Važiuojant siauromis gatvėmis, patentuota „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema užtikrina visą reikiamą papildomą vairaračio sukimo momentą ir itin sumažina jūsų raumenų įtampą. Jūs tikrai galite vairuoti sunkvežimį vos vienu pirštu. Važiuojant didesniu greičiu ji pašalina visą netolygumo poveikį dėl kelio duobių, provėžų, kelio ženklinimo, vingiuotų kelių, šoninio vėjo ir t. t., visada suteikdama puikų stabilumą ir visišką kontrolę.

Sužinokite daugiau apie „Volvo“ dinaminio vairavimo sistemą

Volvo FH GRAS-G2 rear suspension

Pneumatinė pakaba, GRAS-G2.

Išbandykite naują pneumatinę galinių ratų pakabą su didele prošvaisa. Galima sakyti, kad tai perversmą sukėlęs patobulinimas, specialiai pritaikytas karjerams.

Daugiau apie pneumatinę pakabą sužinokite čia. 

Mažesnis svoris

Mažesnis svoris. Didesnė naudingoji apkrova ir mažesnės degalų išlaidos.

Siekiant įgyvendinti „Euro 6“ reikalavimus, padidėjo daugelio sunkvežimių svoris. Tačiau mes jį sumažinome. Optimizavome daugybę standartinių specifikacijų ir itin sumažinome sunkvežimio „Volvo FH“ svorį. Pavyzdžiui, įprastas 4×2 tolimųjų reisų vilkikas dabar gali sverti daugiau nei 100 kg mažiau nei jo „Euro 5“ pirmtakas.

Stumiamoji ir velkamoji ašys

8×2 vairuojamosios stumiamosios ir velkamosios ašys.

8×2 našumas, bet 4×2 vairavimo komfortas ir degalų ekonomija – viskas vienoje transporto priemonėje. Dabar galime gamykliškai jūsų „Volvo FH“ sumontuoti stumiamąsias ir velkamąsias ašis. Pasirinkite hidrauliškai valdomas ašis, kad apsisukimo spindulys būtų dar siauresnis.

Antstato

Daugiau pasirinkimo galimybių. Mažiau laiko sugaištama pas antstatų gamintoją.

Užsakant „Volvo FH“ važiuoklę galima rinktis iš daugelio įvairių siūlomų specifikacijų, todėl ją lengva pritaikyti konkrečiai paskirčiai, įskaitant ir nuimamus kėbulus. Antstatų gamintojo darbą palengvina naujasis „Bodybuilder Module“ – atskiras elektroninis blokas. „Volvo“ internetinėse antstatų montavimo instrukcijose (VBI) pateikiami visi reikiami techniniai brėžiniai ir laidų montavimo schemos.

Apsilankykite „Volvo“ antstatų montavimo instrukcijų portaleVažiuoklės konfigūracija

Galimos „Volvo FH“ vilkiko važiuoklės konfigūracijos

1. Akumuliatorių baterijų dėžė (BBOX-L)
Dabar ji perkelta 300 mm į priekį. Dėl to vilkikų degalų bakų talpa padidėjo 100–120 l.

2. Akumuliatorių baterijų dėžė (BBOX-EF)
Vilkikams galima rinktis gale tarp važiuoklės rėmo profilių montuojamą akumuliatorių baterijų dėžę.

3. „AdBlue“ bakas
Vilkikuose „AdBlue“ bakas gali būti montuojamas ant rėmo viršaus, už kabinos, todėl galima rinktis didesnį degalų baką (ADTP-BC).

4. APM
Pneumatinės sistemos moduliatorius vilkikuose montuojamas tarp važiuoklės rėmo profilių tam, kad liktų daugiau vietos ant važiuoklės montuojamai įrangai, pvz., degalų bakams.
Galimos „Volvo FH“ kėbulinio sunkvežimio važiuoklės konfigūracijos

5. Laisva vieta rėmo šonuose
Važiuoklės įrangą galima perkelti atgal, kad tilptų krano atramos ar kita įranga. (FAA10; apie 500 mm), (FAA20; apie 600 mm).

6. Antstatui montuoti skirta kiaurymių eilė
Viršutinė kiaurymių eilė skirta antstatui montuoti. Visi kronšteinai viršutinėje eilėje yra pakreipti ir yra su 8 mm poveržle. Viršutinėje kiaurymių eilėje kniedės nėra naudojamos.

7. Krano montavimo paruošimas
Gamykloje ant važiuoklės gali būti sumontuotos krano plokštės.

8. Galinė pneumatinė pakaba ir trumpesnė galinė iškyša
Dėl priekyje montuojamo naujos konstrukcijos stabilizatoriaus sutrumpėja galinė iškyša. Tai praverčia atliekant statybos darbus ir yra patogu, kai naudojama asfalto liejimo mašina ar keičiami kėbulai.