Nowe Volvo FH

Bez pracy nie ma kołaczy

Cztery główne składniki spalin mają negatywny wpływ na zdrowie i środowisko: tlenki azotu, cząstki stałe, węglowodory i tlenek węgla. W Volvo Trucks koncentrujemy się głównie na redukcji emisji tlenków azotu i cząstek stałych. Przez ostatnie 20 lat zredukowaliśmy emisję tych substancji w nowych samochodach ciężarowych odpowiednio o 75% i 85%. Ale to jeszcze nie koniec.


Zgodność z normą Euro 5

Zgodność z normą Euro 6

Normy dotyczące emisji dla samochodów ciężarowych określają akceptowalny limit emisji spalin z nowych pojazdów sprzedawanych w państwach członkowskich UE. Bieżąca norma, Euro 6, zaczyna obowiązywać od 1 January 2014 i zgodnie z nią musi zostać znacznie ograniczona emisja tlenków azotu (NOX) oraz cząstek stałych (PM).

SCR i AdBlue to elementy samochodu przyszłości

SCR i AdBlue to elementy samochodu przyszłości

Firma Volvo wybrała technologię SCR (Selektywna Redukcja Katalityczna, Selective Catalytic Reduction), aby spełnić wymogi norm Euro 5 i Euro 6. Technika ta wykorzystuje dodatek o nazwie AdBlue, wtryskiwany do układu wydechowego przed przejściem przez katalizator SCR, w którym tlenki azotu ulegają rozkładowi na nieszkodliwy, czysty azot i parę wodną. Infrastruktura AdBlue stale się rozwija.
Volvo FH

Nowy lider w transporcie długodystansowym. Bezkonkurencyjny komfort kierowcy i opłacalność eksploatacji

4×2, 6×2, 6×4, 8×2, 8×4 lub 10×4

D13 lub D16 (od 420 do 750 KM)