Prevodovka, ktorá myslí za vás

Prevodovka I-Shift je najmodernejšie riešenie riadenia spoločnosti Volvo. Kombinuje jednoduchosť automatickej prevodovky s efektívnosťou úplne automatizovanej 12-stupňovej prevodovej skrine. To znamená ďalšie pohodlie pre vodiča a úsporu paliva až 7 % pre prevádzkovateľa. 

every drop counts

NAKOĽKO JE INTELIGENTNÁ?
Presne vie, ako vyťažiť maximálny výkon z každého motora Volvo pomocou dôkladných znalostí o ich jedinečných vlastnostiach. Ďalej monitoruje hmotnosť vozidla, odpor vrátane sklonu cesty, rýchlosť a akceleráciu. Tieto údaje využíva k výberu a zaradeniu najvhodnejšieho prevodového stupňa zabezpečujúceho optimálnu efektívnosť. V prípade potreby preskočí jeden alebo dva prevodové stupne.
Ako najlepší vodič na svete, robí to v reálnom čase.
A robí to stále. Týmto spôsobom prevodovka I-Shift
znižuje spotrebu paliva až o 7 % v porovnaní s manuálnou
prevodovkou..

PREVODOVKA I-SHIFT SO SYSTÉMOM I-ROLL
Systém I-Roll využíva kinetickú energiu pohybu nákladného vozidla k zníženiu spotreby paliva pri jazde na najvyšší prevodový stupeň. Môže tak ušetriť až 2 % paliva. V miernych klesaniach odpojí motor a nechá vozidlo pohybovať sa voľnobehom na dlhšie vzdialenosti, čím sa odloží potreba vstreknutia ďalšieho paliva.

ĎALŠIE ÚSPORY
Samotná prevodovka, ktorá má hmotnosť o 70 kg menšiu ako jej manuálny náprotivok, umožňuje zvýšiť hmotnosť nákladu nákladného vozidla, čo zasa zlepšuje ekonomické príležitosti. Ekonomiku zlepšuje aj plynulé radenie prevodových stupňov, ktoré menej namáha hnaciu líniu a pneumatiky – predlžuje životnosť dielov a minimalizuje náklady na údržbu. Prevodovka je menej hlučná, či zmenšuje únavu vodiča.
i-shift
ishift 

Štvrtá generácia inteligentných prevodoviek I-Shift. 
every drop counts

“Prevodovka I-Shift ma presvedčila na 100 percent. Všetky naše nákladné vozidlá Volvo sú vybavené prevodovkami I-Shift, pretože šetria palivo a zvyšujú pohodlie počas jazdy.’’

Walter Husmann, spoločnosť W. Husmann, Švajčiarsko

OPTIMALIZÁCIA VOZOVÉHO PARKU 
Celý rad produktov, ktoré sú k dispozícii, umožňuje použiť špecializované programy na prispôsobenie prevodovky I-Shift špeciálnym podmienkam v rôznych oblastiach dopravy. Týmto spôsobom môže prevodovka I-Shift optimalizovať hospodárenie s palivom akéhokoľvek vozového parku. Napríklad program Distribution & Construction (Distribúcia a stavebníctvo) obsahuje funkcie uľahčujúce štartovanie a posunovanie. Program Heavy GCM (Preprava ťažkých nákladov) optimalizuje radenie prevodových stupňov pre hmotnosti nad 60 ton, kým program Long Haul Fuel & Economy (Diaľková preprava a hospodárnosť paliva) optimalizuje spotrebu paliva pri jazde stálou rýchlosťou.

ŠTVRTÁ GENERÁCIA PREVODOVIEK AMT
Prevodovky AMT (automatizované manuálne prevodovky) spoločnosti Volvo sú neustále vylepšované, aby zaistili vyššiu účinnosť a poskytli vodičovi inteligentnejšie funkcie. Je to 12-stupňová elektronicky riadená prevodovka s deliacim a rozsahovým prevodom určená na manuálne alebo automatické radenie prevodových stupňov. Automatický režim má dve nastavenia: výkon a hospodárnosť.