Každá kvapka sa počíta

Každá kvapka sa počíta

Jedno percento sem, jedno percento tam – pomaly sa poskladajú na významné úspory. Takto uvažujeme podľa našej filozofie.

Neustále napredujeme, hľadáme nové spôsoby, ako dosiahnuť, aby naše nákladné vozidlá jazdili ďalej s menším množstvom paliva a menším dopadom na životné prostredie a vašu peňaženku.

Ide o dlhodobý záväzok, na ktorom pracujeme prostredníctvom zvyšovania úspory paliva vo všetkých našich produktoch a službách.

Pretože každá kvapka sa počíta.
Každá kvapka sa počíta

divider


Úspora paliva – Fuel Advice

Znížte spotrebu paliva so službou Úspora paliva – Fuel Advice

Úspora paliva – Fuel Advice je poradenská služba, ktorá nikdy nesklame. Potom ako si vodič osvojí úsporný spôsob jazdy, kľúčom k úspechu je neustála kontrola.

Vtedy prichádza na rad služba Úspora paliva – Fuel Advice. Pomocou pravidelných správ a osobitnej analýzy je jednoduché dosiahnuť postupom času palivovú hospodárnosť.

Prečítajte si viac o funkciách služby Úspora paliva – Fuel Advice


Systém

Neustály prehľad o hospodárnosti paliva

Ak používate systém Dynafleet spolu s programom rozvoja vodičov, môžete ušetriť až 5 % paliva. Systém Dynafleet vám poskytuje všetky aktuálne informácie o vašom vozovom parku a program rozvoja vodičov pomáha vodičom jazdiť bezpečnejšie, úspornejšie a s nižšou spotrebou paliva.

Systém Dynafleet je teraz dostupný ako aplikácia pre váš iPhone, takže máte všetky informácie o vozovom parku kedykoľvek k dispozícii.

Prečítajte si viac o systéme Dynafleet


Prevodovka

I-Shift – ušetrite palivo pri maximálnom výkone

Prevodovka I-Shift znižuje spotrebu paliva až o 3 % v porovnaní s manuálnou prevodovkou. Ide o najmodernejšie riešenie na trhu.

Prevodovka I-Shift vie z vášho nákladného vozidla dostať najvyšší výkon vďaka sledovaniu hmotnosti vozidla, sklonu cesty, rýchlosti a akcelerácie.

Prečítajte si, ako sa dá ušetriť palivo s prevodovkou I-Shift


Aerodynamický balík

S vetrom opreteky vďaka aerodynamickému balíku

Aerodynamický balík môže zvýšiť vašu úsporu paliva až o 10 percent. Znižuje turbulencie, minimalizuje odpor vzduchu a odkláňa prúdenie vzduchu preč od návesu.

Okrem nižších nákladov na palivo sú aj emisie CO2 znížené o rovnakú úroveň.

Prečítajte si, ako ušetriť palivo so zdokonalenou aerodynamikou.


I-See

I-See - pamätá na šetrenie paliva

So systémom I-See teraz ušetríte až 5 % paliva, a to hneď po naštartovaní vozidla. Pamätá si vaše prebrázdené cesty a pozná aj tie, po ktorých ste ešte nešli. Pomocou informácií o topografii vozovky dokáže systém I-See riadiť rýchlosť a meniť prevodové stupne s cieľom dosiahnuť úsporu paliva.

Prečítajte si všetko o šiestich krokoch systému I-See


Kalkulačka

Vypočítajte si efektívnosť

Znížte náklady na palivo a emisie CO2 prostredníctvom kalkulačky na výpočet efektívnosti nákladného vozidla. Pomáha vám vypočítať vplyv rôznych faktorov na spotrebu paliva a vaše emisie CO2 a ponúka rady na zvýšenie efektívnosti.

Kalkulačka na výpočet efektívnosti je skvelým pomocníkom, ktorý zlepší vašu prevádzku a zníži váš vplyv na životné prostredie.

Prejsť na kalkulačku na výpočet efektívnosti nákladného vozidla


Nastavenie geometrie kolies

Nastavte geometriu vašich kolies a zvýšte úspory

Používaním vhodných pneumatík so správnym tlakom a nastavením geometrie môžete znížiť spotrebu paliva o 6 %.

Podľa štúdií majú 2 z 3 nákladných vozidiel v Európe nesprávne nastavenú geometriu náprav a kolies, a preto sme vykonali testy na zistenie skutočných nákladov na palivo.

Prečítajte si o našom prieskume a význame nastavenia geometrie kolies.Driver development

Vzdelávanie vodičov

“Všetko je o jazde na rovnakej trase, vykonaní rovnakej činnosti, v rovnakom čase - len o niečo efektívnejšie.”

Prečítajte si viac o vzdelávaní vodičov


 

 


Genuine Volvo Service

Originálny servis Volvo

Zachovanie vysokej úrovne palivovej hospodárnosti záleži nielen na vodičoch, ale aj podpore zručnej skupiny technikov - nielen, že poznajú vaše nákladné vozidlo do poslednej skrutky, ale zabezpečia, aby ste vy z neho mohli vyťažiť maximum.

Zistite viac o originálnom servise VolvoDownload PDF Stiahnite si brožúru Každá kvapka sa počíta, PDF 21 MB