Rádiá

Nové audio systémy spoločnosti Volvo sú špeciálne navrhnuté pre náročné pracovné prostredie v nákladných vozidlách. Ich prvotriedna reprodukcia zvuku nie je negatívne ovplyvnená ani otrasmi, ani vibráciami. Vďaka systému DSP, ktorý ponúka digitálnu zvukovú reprodukciu "ako v miestnosti", zvuk sa neustále prispôsobuje, takže máte pocit, že sedíte uprostred prúdu hudby.

Funkcie všetkých typov rádií:
VR 200, 300, 400: 18 predvolieb FM staníc, 12 AM staníc a 6 LW staníc. Automatické uloženie  18-tich FM staníc,  12-tich AM  staníc a  6-tich LW staníc.
VR 100: 12 predvolieb FM staníc, 12 AM staníc a 6 LW staníc. Automatické uloženie 12-tich FM staníc, 12-tich AM staníc a 6-tich LW staníc


Systém RDS uchováva predvolené stanice aj v prípade, že sa zmení frekvencia vysielania. Funkcie EON a TP poskytujú okamžité informácie o premávke bez ohľadu na to, či počúvate rádio, prehrávač CD alebo prehrávač kaziet.  Funkcia PTY automaticky vyhľadáva kanály s typom programu, ktorý chcete počúvať.

Vo vozidlách s ovládaním na volante  môže vodič ľahko a bezpečne zvýšiť/znížiť hlasitosť zvuku pri počúvaní rádia, CD prehrávača alebo kazetového prehrávača. Taktiež je možné vyhľadávať kanály, ukladať skladby na CD prehrávači a pretáčať kazety.

Môžete si zaobstarať aj diaľkové ovládanie IR ako doplnok k VR 200, 300 a 400.