Miesto, kde budete chcieť žiť

Nové kabíny majú úplne nový vzhľad a zároveň poskytujú zatiaľ najvyššiu bezpečnosť. V oblasti bezpečnosti sa spoločnosť Volvo neriadi len zákonnými predpismi. Ďaleko ich prevyšuje.

Kabíny zvládnu tie najprísnejšie bezpečnostné testy na svete.

V prípade nehody budete dokonale chránení. Naše doteraz najodolnejšie kabíny boli podrobené jedinečnému švédskemu nárazovému testu. Je to najprísnejší test na svete na odolávanie sily, ktorá pôsobí pri väčšine bežných nehôd. Testy preukázali, že vodiči majú veľmi slušnú šancu na prežitie v prípade prevrátenia vozidla alebo jeho narazenia do stojacej prekážky v rýchlosti 80 km/h.

Dizajn exteriéru kabíny nového Volvo FH

Základným stavebným prvkom dizajnu je dynamika.

Plynulé krivky zvýrazňujú tvar kabíny. Mriežka chladiča podporuje rázny charakter. Dynamické krivky okolo čelného skla majú priaznivý vplyv na celkovú aerodynamiku vozidla. Volvo FH vyzerá ako v pohybe, aj keď práve stojí. Z hľadiska dizajnu je táto kabína úplnou novinkou. Napriek tomu na prvý pohľad spoznáte, že je to Volvo.


Systém proti podbehnutiu spredu

Nový systém FUPS. Umožní prežiť aj pri vyšších rýchlostiach.

Spoločnosť Volvo je prvý výrobca vozidiel, ktorý predstavil systém proti podbehnutiu spredu oveľa skôr, ako sa stal povinným. Vďaka novému systému FUPS sme prekonali zákonné požiadavky, vďaka čomu dokážeme chrániť životy ostatných účastníkov cestnej premávky a ušetriť vodičov pred traumatickými zážitkami. Ochrana je účinnejšia aj pri vyšších rýchlostiach. V prípade zrážky sa dokáže zdeformovať o 30 cm (v porovnaní s 10 cm v predchádzajúcej verzii)

Pevnostný nárazník

Keď ide do tuhého, tento nárazník vás udrží na ceste.

Vozidlo Volvo FH je teraz vybavené voliteľným pevnostným nárazníkom. Ako možno vidieť na modeli Volvo FMX, aj tento je vyrobený z 3 mm hrubej ocele a čiastočne pokrytý hrubou polypropylénovou vrstvou. Vďaka tomu je menej náchylný na škrabance, zvládne veľa nárazov bez preliačenia a efektívne chráni svetlomety pred poškodením. Okrem toho pozostáva z troch dielov, ktoré sa ľahko opravujú v prípade väčšieho nárazu.

Získajte viac informácií o pevnostnom nárazníku

Nové Volvo FH16

Volvo FH16. Štýl na novej úrovni.

Ak si vyberiete nové Volvo FH16, získate najvýkonnejšiu hnaciu líniu a zároveň špičkový interiér. Naša vlajková loď vám ponúkne aj tieto jedinečné interiérové prvky:

  • saténovú tmavo-striebornú mriežku,
  • dekoračné prvky z lesklého chrómu,
  • tónované sklo na prístrojových paneloch,
  • lakovanie Tajomný fjord.