Vybavené novými prvkami. A priestorom.

Vďaka zvislým predným stĺpikom sú kabíny priestrannejšie ako kedykoľvek predtým. A každý centimeter tohto priestoru bol navrhnutý tak, aby poskytol vodičovi väčšie pohodlie ako vo chvíli, keď si sadne za volant, tak vo chvíli, keď oddychuje na lôžku. Pretože odpočinok je základ k úspešnej práci.

Vitajte na svojom novom pracovisku.

Symbol vnútornej výšky

Vnútorná výška.

Až o 18 cm vyššia než predchádzajúce kabíny Volvo FH. Je tu dosť voľného priestoru, pokiaľ nie ste profi hráč basketbalu. Najväčšia kabína Globetrotter XL má výšku 220 cm.

Pozrite si všetky technické údaje kabíny

Integrovaný chladič vzduchu I-ParkCool

Integrovaná nezávislá klimatizácia.

Prvotriedna chladiaca kapacita, nie na úkor priestoru kabíny alebo aerodynamiky. I-ParkCool je celkom nová integrovaná nezávislá klimatizácia, ktorá vám v noci zaistí príjemný spánok a cež deň úsporu paliva.

Získajte viac informácií o systéme I-ParkCool

Jeden meter kubický priestoru navyše

Jeden m3 priestoru navyše.

Kabíny pôsobia priestranne. Vzpriamené predné stĺpiky, nižší tunel motora a zvýšená strecha pridávajú v kabíne Globetrotter XL až jeden kubický meter alebo o 12 % viac priestoru.

 

Plne nastaviteľný volant

Nastavenie volantu vo viacerých smeroch.

Vďaka plne nastaviteľnému volantu s 20°rozsahom naklonenia má každý vodič pohodlie počas jazdy. Ľahko sa sklápa pri vystupovaní alebo nastupovaní do kabíny. Pohodlne ovládateľný pedálom.

 

Úložný priestor

Veľa úložného priestoru.

Pridali sme 300 litrov úložného priestoru. Rozsiahle priestory vpredu, pod lôžkom, vzadu a zvonku môžu byť prispôsobené vašim potrebám a sú vybavené množstvom pohodlných priečinkov pre menšie predmety.

 

Ergonomický prístrojový panel

Nový, moderný a ergonomický prístrojový panel.

Nový, jemne zaoblený prístrojový panel nemá len pôsobivý vzhľad. Je navrhnutý pre ergonomické a pohodlné miesto vodiča počas jazdy, so všetkými tlačidlami, páčkami a úložnými priestormi na dosah ruky.

Získajte viac informácií o prístrojovom paneli.

Elektronická regulácia klimatizácie

Elektronické riadenie klimatizácie so snímačmi kvality vzduchu.

Elektronické riadenie klimatizácie s optimálnym rozložením vetracích otvorov a množstvom snímačov a filtrov, ktoré upravia vzduch predtým, než naplní vaše pľúca. Výsledok – lepšia kvalita vzduchu, vylepšený systém odmrazovania a ovzdušie bez prievanu.

 

Širšie dolné lôžko

Širšie lôžko na spánok alebo relax.

Už sa nemusíte tiesniť. Dolné lôžko je v oblasti hlavy o 40 mm širšie a v strede až o 55 mm. K dispozícii je aj skutočné široké sklápacie lôžko. A opierka hlavy sa dá nakloniť až o 55°.

 

Elektrická sušička

Elektrická sušička.

Efektívny spôsob sušenia vašich odevov, uterákov a topánok. Zmestí sa na horné lôžko alebo stenu kabíny. Energeticky úsporná, tichá a ľahko skladovateľná.

 

Strešný otvor s núdzovým východom

Neobmedzený výhľad.

Pocit priestrannosti umocňuje strešné okno z tónovaného skla, ktoré je najlepším núdzovým východom. Má rolety
a sieťku proti komárom a môže byť vybavené elektricky ovládaným krytom.
4 cm navyše pre vodiča.
Neuviaznite za volantom. Rozsah nastavenia sedadla je prvotriedny – celých 24 cm odpredu až dozadu. To je o 4 cm viac než v predchádzajúcom modeli Volvo FH.

Elektronický diaľkový kľúč.

Je to viac ako kľúč. Diaľkové ovládanie uzamykania dverí. Zapnite svetlá, aby ste sa bezpečne dostali do kabíny. A ak sa cítite byť ohrozený, jednoducho stlačte núdzové tlačidlo na spustenie klaksónu.

Audiosystém.
Audiosystém vám umožní počúvať všetko, čo len chcete. Mp3, wma alebo iTunes m4a? Z CD, USB kľúča, iPod-u alebo cez pomocný vstup? Všetko je možné. Pridajte 400 W subwoofer pre viac šťavy.

Zlepšené osvetlenie interiéru.
13 energeticky úsporných a výkonných svetelných zdrojov sa postará o fantastické osvetlenie kabíny. Všetky sa dajú ľahko ovládať tromi naprogramovanými voľbami alebo pomocou tlmiča. Počas jazdy v tme zapnite červené osvetlenie pre zachovanie nočného výhľadu.

Systém alcolock.
Alkohol nepatrí do premávky. Ale systém alcolock áno. Nechajte si ho namontovať vo výrobe do vášho vozidla a dajte svojim zákazníkom jasne najavo, ako vážne beriete bezpečnosť na cestách.
Panel Stay in bed.
Rozšírený panel v spacej časti kabíny vám umožňuje ovládať osvetlenie interiéru, budík, nezávislé kúrenie, chladič vzduchu, audiosystém, okná, strešný otvor a zámky. To všetko z pohodlia lôžka.

Elektrická parkovacia brzda.
Elektronicky riadená parkovacia brzda sa jednoducho ovláda spínačom na prístrojovom paneli. Brzda sa automaticky zapne po vytiahnutí kľúča zo zapaľovania a s pomocou systému EBS sa uvoľní pri rozjazde.

Pripravené na montáž 19-palcového televízora.

Volvo FH môže byť už vo výrobe pripravené na montáž televízora – spolu s držiakmi, anténou, elektrickou zásuvkou a výstupom pre TV signál, ako aj pomocným vstupom na pripojenie televízora k audiosystému.

Pohodlná jazda.
Nové zadné ukotvenie kabíny. Nová poloha prevodu riadenia. Nová geometria prednej časti. Nové upevnenie motora. A ďalšie novinky. Urobili sme mnoho krokov na zlepšenie pohodlia počas jazdy. Musíme povedať, že výsledok je príjemný.

Vždy čistá voda.
Nemusíte chodiť ďaleko pre čistú vodu. Vo vonkajšom priestore sa nachádza 7-litrová nádržka s kohútikom.