Nie je to váš jazyk? Stlačte toto tlačidlo.

Teraz môžete získať okamžitú pomoc vo svojom jazyku – v celej Európe. Nová inteligentná technológia zvyšuje bezpečnosť vodiča a znižuje prestoje pre prepravcu – v novom vozidle Volvo FH je súčasťou štandardného vybavenia. Ak sa niečo vážne prihodí, jednoducho stlačte tlačidlo: pomoc je vždy poruke.

Každému nákladnému vozidlu sa môže prihodiť porucha, prázdna pneumatika alebo rozbité čelné sklo. Ak sa to však stane s vozidlom Volvo, nie ste sami. Pomoc je teraz ešte rýchlejšia.

„Jedno sa musí uznať – poruchám sa nedá celkom vyhnúť. My však môžeme maximálne zjednodušiť získanie pomoci, keď sa už porucha vyskytne. Presne o tomto je služba Volvo Action Service na zavolanie. Stlačte tlačidlo VAS a pomoc je na ceste,“ hovorí Christian Gustavsson zodpovedný za servisné služby spoločnosti Volvo Trucks.

„Stredisko núdzových volaní ihneď dostane informáciu o vašej presnej polohe“

Služba hovorí vaším jazykom

Keď vodič stlačí tlačidlo, automaticky sa nadviaže hovor so strediskom núdzových volaní Volvo Action Service. Tam vodiča spoja s operátorom, ktorý hovorí jeho jazykom. Operátor ihneď dostane informáciu, z ktorého nákladného vozidla hovor prichádza a kde sa vozidlo práve nachádza.

Vodič sa môže sústrediť na objasnenie situácie. Toto vysvetlenie spolu s chybovými kódmi z nákladného vozidla pomôže servisu bez zdržania zistiť, o aký problém ide. Prestoje sú drahé – prevádzkyschopnosť je citlivou otázkou pre ziskovosť prepravy.

„Vďaka okamžitému prijímaniu informácií v stredisku núdzových volaní VAS je vozidlo možné spojazdniť v čo najkratšom čase. Skutočnosť, že pomoc je na dosah stlačením tlačidla, prispieva aj k spokojnosti vodiča,“ hovorí Christian Gustavsson.


Služba Volvo Action Service na zavolanie – rýchla pomoc, keď ju najviac potrebujete.
Volvo Action Service na zavolanie

Znížte zdržanie o osem minút

„Veľkou výhodou je, že stredisko núdzových volaní ihneď dostane informáciu o presnej polohe vozidla. Vysvetlenie, kde sa nákladné vozidlo nachádza, trvá vodičovi priemerne osem minút. Pri poruche sú to vzácne minúty. S tlačidlom VAS to vďaka integrovanému systému GPS trvá len niekoľko sekúnd,“ hovorí Christian Gustavsson.

Tlačidlo zvyšuje bezpečnosť aj inými spôsobmi. Služba Volvo Action Service môže pomôcť vodičovi, ktorý ochorie alebo potrebuje rýchlo sa dostať domov v prípade naliehavej rodinnej situácie. Môže sa zariadiť aj pomoc spojená s prenajatím iného vozidla alebo návesu, kým sa vykonávajú opravy.

Služba Volvo Action Service pracuje 24 hodín denne, 365 dní v roku. Tvorí ju sieť viac ako 1 100 servisných dielní v celej Európe. To znamená, že nebudete musieť čakať dlhé hodiny bez ohľadu na to, kde alebo kedy sa nepríjemná udalosť stala. Všetci vodiči nového Volvo FH majú prístup k službe Volvo Action Service.
8
Zabezpečenie