Jazda vo vozidle Volvo FL

Sila a výkonu – perfektná kombinácia.

Nezáleží na tom, akú úlohu v rámci mestskej prepravy Volvo FL vykonáva, môžete sa však spoľahnúť na to, že ju dokončí. Vždy načas. Účinnosť a spoľahlivosť vozidiel spočíva v hnacej línii vozidla Volvo FL – kombinácii hospodárnych motorov Volvo a najlepších dostupných prevodoviek, ktoré spĺňajú vaše špecifické požiadavky.

Motory:

  • D5K (210 alebo 240 k)
  • D8K (250 alebo 280 k)
Prevodovky:
  • I-Sync (6 prevodových stupňov)
  • Manuálna prevodovka (6 alebo 9 prevodových stupňov)
  • Automatická prevodovka (6 prevodových stupňov)
Zadné nápravy:
  • Tri samostatné nápravy s jednoduchým prevodom, ktoré si nevyžadujú údržbu. Maximálne zaťaženie náprav od 8,5 do 11,5 t.
  • Jednoduchý prevod (3 modely)
  • Redukčný prevod (pre Volvo FL 4×4)
Pozrite si kompletné technické parametre hnacej línie

 


Euro 6

Hospodárnosť paliva. Vysoký krútiaci moment. A Euro 6.

V Európskej únii sú množstvá znečisťujúcich látok kontrolované striktnými normami o výfukových plynoch vznetových motorov. Po poslednej úprave požaduje norma Euro 6 výrazné zníženie oproti predchádzajúcej norme Euro 5. V niektorých oblastiach až o 75 %. Spoločnosť Volvo Trucks rieši túto výzvu zlepšením technológie selektívnej katalytickej redukcie (SCR) pridaním vodou chladeného systému recirkulácie výfukových plynov (EGR) k motoru. Obidva motory radu Volvo FL sú precízne skonštruované tak, aby spĺňali požiadavky Euro 6 bez straty krútiaceho momentu alebo výrazného zvýšenia spotreby. Je to situácia, v ktorej vyhrávajú obaja. Vodič aj životné prostredie.

Získajte viac informácií o motoroch


Motor D5K

D5K alebo D8K – konštrukcia, ktorej môžete dôverovať.

Obidva motory vozidla Volvo FL vyvinula a skonštruovala spoločnosť Volvo. Tieto motory sa vyznačujú výnimočným výkonom a krútiacim momentom, ako aj systémom dočisťovania výfukových plynov, ktorý splní aj tie najprísnejšie normy. Motory sú okrem toho vybavené prvkami, ako je uzatvorený systém ventilácie, minimalizácia strát oleja, turbodúchadlo s variabilnou geometriou, ktoré umožňuje zmeniť pomer účinnosti turba v závislosti od podmienok.

Prečítajte si viac informácií o efektívnosti motora


Ikona servisu

Servisné intervaly sa nemenia.

Norma Euro 6 má vysoké požiadavky na vodiča aj zamestnancov servisu. Striktné požiadavky na emisie však pre majiteľov vozidiel Volvo FL nepovedú k zmenám servisných intervalov v porovnaní s predchádzajúcimi právnymi predpismi. Požiadavky na údržbu motorov vozidla Volvo FL Euro 6 sa nemenia.


Prevodovka I-Sync pre vozidlo Volvo FL

I-Sync. Správny prevod v správnom čase

Vďaka automatickej 6-stupňovej prevodovke I-Sync vozidla Volvo FL (dostupná v dvoch variantoch – pre motor D5K a D8K) budú pre vás pracovné úlohy ešte jednoduchšie. Prevodovka I-Sync vám poskytne luxus pri zmene prevodových stupňov bez potreby používať spojkový pedál, vďaka čomu bude premávka v meste s častým rozbiehaním a brzdením prechádzka ružovou záhradou. Prispôsobené na distribúciu v meste, optimalizované pre vaše pohodlie.

Získajte viac informácií o prevodovke I-Sync


Bionafta

Prechod na bionaftu?

Motor D5K240 môže byť teraz vo výrobe prispôsobený na čistú bionaftu (B100) a certifikovaný pre Euro 6. Umožní vám tak znížiť vašu uhlíkovú stopu, aby ste mohli využívať výhody dostupné v mieste vašej prevádzky.