Globetrotter Destination 2013

Globetrotter Tour 2013

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vypadá Alcatraz zevnitř?  Věděli jste, že Golden Gate Bridge je nejen nejfotografovanější most v USA, ale byl také zařazen mezi současné Divy světa? Měli jste někdy příležitost řídit Mustang po slavné Highway 1? Nebo prostě jen tak relaxovat na Havajských plážích?

To vše, spolu se spoustou dobrodružných zážitků, pohodových výletních plaveb a nezapomenutelných kulinářských zážitků, prožilo v doprovodu sedm  desítek zákazníků VTCz.


Na podzim roku 2012 představila společnost Volvo Trucks limitovanou edici tahačů Volvo FH16 a Volvo FH13 spojenou s jedinečnou cestou do San Franciska, na Havajské ostrovy a do Los Angeles. Už samotný začátek cesty byl více než  dobrodružný. Let přes Frankfurt do San Franciska byl kvůli nepříznivému počasí zrušen, a tak se téměř osmdesát pasažérů stalo doslova „světoběžníky“. I přesto jsme se nakonec v San Francisku u oběda všichni sešli a vlastní Globetrotter Tour mohla začít.

Jako první byla na programu návštěva ostrova Alcatraz a to i s prohlídkou světoznámého vězení. Hned poté jsme přesedli do několika limuzín, abychom shlédli krásnou architekturu města včetně Lombard Street, Alamo Square, Financial District, Chinatown a samozřejmě okouzlující Golden Gate Bridge.

SFO

Druhý den jsme vyrazili Mustangy na 17 Mile Drive až do Mission Ranch. Pětadvacet nablýskaných Mustangů, řízených našimi zákazníky, svištělo po slavné Higway 1.  A ti otužilejší dokonce i bez střechy!

Ani další den si s těmi předchozími nezadal v dobrodružství. Na programu byl let vrtulníkem a odpolední plachtění v San Francisko Bay. Těžko říci, zda se nám více tajil dech ve vrtulníku při podlétání slavného Golden Gate Bridge, a nebo při „letu“ vlnami s větrem v plachtách kolem Alcatrazu.

Snad by se nám odtamtud ani nechtělo, kdyby nás nečekala cesta na Havajské ostrovy. Je to opravdu ráj na Zemi? Že ano, to jsme zjistili hned při prohlídce ostrova Oahu s piknikem na překrásné pláži Waimanalo. Nejodvážnější z nás na Havaji surfovali, někteří šnorchlovali, ostatní jen tak relaxovali nebo se těšili na dobroty, které exotická kuchyně nabízí.  Zkrátka všichni jsme si Havajských ostrovů užili!

Hawai

Nikomu se nechtělo zpátky do zimy, ale naštěstí jsme měli před sebou ještě poslední dobrodružství – návštěvu Los Angeles včetně slavného Hollywoodu a filmového studia Universal.

A co říci na závěr? Snad jen to, že Volvo Trucks už připravuje další Globertotter výpravu.     A kam to bude tentokrát? Nechte se překvapit...