Stručný přehled o Volvo Trucks

Volvo Trucks
Volvo Trucks je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel nabízející komplexní dopravní řešení pro zákazníky ve více než 220 zemích. Kvalita a orientace na zákazníka, jsou základní prvky fungování společnosti.
Struktura výroby je založena na globálním pojetí s výrobou ve 20 zemích.Hlavní část výrobních kapacit se nachází ve Švédsku, Belgii, Brazílii a USA.
Volvo Trucks s rostoucí maloobchodní a servisní činností je založena na orientaci na zákazníka a je podporována globální servisní sítí, která čítá přes 2.300 servisních středisek. Více o Volvo Trucks (anglicky)

Produkty a služby
Volvo Trucks nabízí celou řadu od středních až po těžké nákladní vozidla. Více než 95% vyrobených vozů se nachází v těžké váhové kategorii nad 16 tun. Společnost nabízí i širokou škálu služeb a komplexní dopravní řešení zajišťující nákladní vozidlo, produktivitu řidiče, bezpečnost a úsporu paliva. Mezi další služby patří mimo jiné financování, leasing, pojištění, IT řešení a logistické operace.
Více o produktech Volvo (anglicky)
 


Společnost Volvo Trucks má celosvětový záběr.
Nejvíce se prodává v Evropě - cca 40% z celkového prodeje.
Volvo Trucks zažívá velmi silnou poptávku po nákladních vozidlech na trzích jakými jsou například Afrika, Blízký východ, Severní Amerika či Jižní Amerika. Východní Evropa a Rusko jako jedny z hlavních trhů prokázaly růst prodeje především v loňském roce.

Roční dodávkyVolvo Trucks prodává nákladní vozidla ve více než 200 zemích.
Asi 95% z celkového objemu jsou těžká nákladní vozidla.

Další podrobnosti o prodeji v obchodních publikacích.

Volvo Group
Volvo Trucks je součástí Volvo Group jejíž činnost kromě nákladních automobilů zahrnuje také stavební stroje, autobusy, motory pro lodě a komponenty pro letecké motory.
Více na domovské stránce Volvo Group.

Volvo Trucks a bezpečnost
Bezpečnost je základní hodnotou pro nákladní vozy Volvo od založení společnosti Volvo v roce 1927. Volvo Trucks je světovou jedničkou v oblasti aktivní i pasivní bezpečnosti. Trvale přichází na trh s novými technologiemi a systémy, které vedou ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Některé vybrané příklady jako jsou tříbodový bezpečnostní pás, ABS brzdy, sledování bdělosti řidiče a montáž alkoholových zámků startéru již při výrobě.
Od roku 1969 Volvo Trucks má výzkumný vyšetřovací tým specializující se na nehody kamionů. Tento tým poskytuje důležité informace pro zlepšení bezpečnosti nákladních vozidel.
Více o bezpečnosti (anglicky)

Volvo Trucks a životní prostředí
Volvo Trucks aktivně pracuje na snížení dopadu na životní prostředí, jakož i snížení dopadu na silniční dopravu obecně. Být průkopníkem ve vývoji úspornějších motorů a vývoji technologií jako jsou hybridní vozidla vede společnost k pokroku směrem k udržitelnému dopravnímu řešení.
Společnost Volvo Trucks se také zaměřuje na své vlastní činnosti. Bylo dosaženo podstatných úspor energie ve výrobě.V Ghentu v Belgii je již výrobní závod bez emisních hodnot CO2 a všechny hlavní výrobní závody musí být bez emisních hodnot C02.
Více o živnotním prostředí (anglicky)

Globální výrobce
Globální výrobce
Společnost Volvo Trucks má silnou pozici na trhu po celém světě.
"Europe 29" zahrnuje všechny členské státy EU, Norsko a Švýcarsko.
Pro více informací o tržních podílech najdete v obchodních publikacích.