RSS

Buď v obraze s kanály RSS

Co jsou webové informační kanály?
Webový informační kanál neboli kanál RSS je webová služba, která je automaticky aktualizována nejnovějším obsahem z jedné nebo několika webových stránek podle vašeho výběru. Významně přispívá k úspoře času, neboť zefektivňuje sledování stále se rozšiřujícího internetu.

Kanály RSS (zkratka z anglického Really Simple Syndication) jsou zpravidla označeny oranžovou ikonou kanálu. Rychle se stávají standardním internetovým formátem pro webové informační kanály, které jsou v současnosti oblíbené u celé řady sportovních a zpravodajských webů. Prostřednictvím kanálu RSS můžete být rychle a snadno informováni o novém obsahu, aniž byste museli navštívit příslušnou webovou stránku. Kanál RSS umožňuje využít pro prohledávání nejnovějšího obsahu jedné nebo více webových stránek jediné místo, a to program pro čtení kanálů.

Jak lze získat webový informační kanál?
Jedinou podmínkou využití této služby je to, aby v počítači byl nainstalován program pro čtení kanálů RSS. K dispozici je několik takovýchto programů. Některé z nich jsou tvořeny softwarovými programy, které je třeba stáhnout do počítače, ale doporučujeme používat programy pro čtení kanálů využívající prohlížeč. Programy pro čtení kanálů využívající prohlížeč jsou webové stránky, které v osobních účtech jednotlivých uživatelů ukládají příslušné kanály a jejich obsah. Využití této možnosti je vhodné zejména v případech, kdy k procházení internetu používáte více počítačů.

Odkazy na pravé straně této stránky jsou na webové prohlížeče a programy umožňující čtení RSS.

Získejte novinky z Volvo Trucks pomocí  RSS
Pokud již máte k dispozici program pro čtení kanálů RSS, nebude pro vás odběr nejnovějších informací věnovaných nákladním vozům Volvo ničím obtížným:

  1. Klepněte na níže uvedený odkaz.
  2. Zkopírujte adresu URL.
  3. Vložte ji do programu pro čtení kanálů RSS.