Váš osobní asistent při jízdě

Rádi bychom představili adaptivní systém udržování rychlosti ACC, jeden z našich nejdokonalejších palubních systémů, který byl navržen s cílem omezit stresové faktory a zvýšit komfort řidiče s využitím nové inteligentní elektroniky.

Součástí systému ACC jsou senzory zjišťující vzdálenost vozidla před vámi. Rychlost vozidla je přizpůsobena dopravní situaci, a to snížením přívodu paliva a použitím retardéru a motorové brzdy. Pokud není brždění pomocí retardéru a motorové brzdy dostatečné je řidič na tuto situaci upozorněn a může brzdit sám.

Součástí systému je také funkce rozjezdu do kopce, která umožňuje řidiči zachovat při rozjíždění do prudkého kopce brzdný tlak při přesunu nohy z pedálu brzdy na pedál plynu. Tento prvek je nejen pohodlný a příjemný, ale také přispívá k větší bezpečnosti.

Systém ACC je velmi užitečný při dálkových přejezdech na dálnicích, jež jsou pro řidiče velmi stresující. Systém ACC je pro společnost Volvo Trucks také prvním krokem na cestě k "bezpečnému zachování vzdálenosti". V současnosti se zabýváme dalšími kroky v tomto směru.