Our philosphy

Každá kapka dobrá

Procento tady, procento támhle, a rázem je z toho značná úspora. Za naším přístupem se skrývá právě toto heslo. Stále se snažíme snižovat spotřebu a hledáme nové způsoby, jak by naše nákladní vozy mohly jezdit ještě na nižší spotřebu paliva a mít ještě menší dopad na životní prostředí. Díky tomuto praktickému přístupu jsme se stali vedoucí společností na tomto poli. Díky našim 13litrovým vznětovým motorům s nejnovější převodovkou I-Shift jsme sestrojili nejúčinnější hnací ústrojí v celém odvětví. A to je teprve začátek.

Krok za krokem se postupně vzdalujeme od tradičních paliv. Každým rokem snížíme spotřebu paliva o 1%. To nemusí znít jako dramatická úspora, ale ve skutečnosti se jedná o dlouhodobý závazek. Dostupné zdroje se snažíme přepracovat tak, aby došlo ke zvýšení účinnosti nákladních vozů poháněných vznětovým motorem, a také se snažíme vyvinout pohonné systémy na alternativní paliva.

Graph 1procentní navýšení účinnosti využití paliva každým rokem

every drop counts

Naše filozofie již postupně začíná nést své ovoce. Společnosti Volvo Trucks se za posledních 20 let skutečně podařilo snížit spotřebu paliva a tvorbu zplodin CO2 o 20% . A v blízké budoucnosti se na cestách dočkáme hmatatelných důkazů vývoje nákladních vozidel na alternativní paliva.

Navíc se nám podařilo dokázat, že zájmy životního prostředí jdou ruku v ruce se zájmy přepravních společností. Vezměme si třeba náklady na palivo. Jestliže představují třetinu vašich celkových nákladů, tak každé sebenepatrnější snížení spotřeby se markantně projeví ve vašich finančních rozvahách.

A jelikož po cestách jezdí nákladní vozy s čím dál tím menším dopadem na životní prostředí, klesají rovněž provozní náklady. A další věc. Díky radikálnímu snížení tvorby emisí oxidu uhličitého, oxidů dusíku a pevných částic pocházejících ze vznětových motorů jsme získali obrovský náskok před konkurencí. Z této výhody netěží jen společnost Volvo, nýbrž také přepravní firmy, kteří využívají naše nákladní vozidla, a zákazníci těchto přepravců.

Dali jsme si za cíl snížit v průběhu následujících 10 let spotřebu paliva o dalších 10% . Často se nám podaří učinit mikroskopická zlepšení účinnosti. Někdy zase přijdeme s něčím zcela novým, jako například s naší metan-dieselovou technologií, případně DME. V tomto úsilí hodláme pokračovat do té doby, než se nám podaří dosáhnout značného snížení tvorby zplodin, nalezení způsobů přepravy bez uhlíkové stopy a vytvoření nezávislosti na fosilních palivech.

A i poté bude platit, že je každá kapka dobrá.