Přepravci využívající sadu spojlerů ušetří až 8 % paliva

Nákladní vozy společnosti Volvo Trucks vynikají i bez spojlerů skvělými aerodynamickými vlastnostmi. Většina vozidel Volvo se však prodává již s namontovanými deflektory, které snižují odpor vzduchu a tím také náklady přepravců. S úplnou sadou spojlerů lze spotřebu paliva snížit až o 8 %.

every drop counts

JAK VLASTNĚ VZNIKAJÍ TURBULENCE?
I za úplného bezvětří si nákladní vůz jedoucí po dálnici rychlostí 80 km/h vytváří vlastní protivítr. I když samotná kabina má velmi aerodynamické tvary, vznikají v místě, kde vzduch opouští kabinu a naráží na přívěs, velké turbulence -v závislosti na typu a velikosti připojeného přívěsu nebo nástavby. Spojlery upravují proudění vzduchu a tím omezují vznik turbulencí. Celá souprava tak vzduchem klouže jen s minimálním odporem.

Sada spojlerů se skládá ze tří typů: střešního spojleru, bočních spojlerů a krytu podvozku. Testování prokázalo, že namontováním střešního deflektoru a bočních deflektorů lze ušetřit až 8 % paliva. A pokud vůz osadíte také kryty podvozku, je možné snížit spotřebu paliva až o téměř 9 %.

MÁTE AERODYNAMICKÝ VOZOVÝ PARK?
Většina přepravců, kteří využívají nákladní vozidla Volvo, již objevila alespoň některé z výhod přinášených spojlery. Nyní přichází na trh kompletní sada spojlerů, která pokrývá širší spektrum vozů Volvo (více typů podvozků s různými rozvory). V závislosti na výšce vozidla, výšce podvozku a rozměrech pneumatik jsou střešní spojlery montovány buď napevno, nebo odnímatelně.

Jelikož testy odhalily také to, že stačí střešní spojler namontovat o několik cm  níže nebo výše a úspora paliva klesne o 1 procento, určitě se vyplatí nechat spojlery namontovat přímo v továrně již při zakoupení vozu.

Every Drop Counts 
every drop counts

VŠESTRANNÁ SADA SPOJLERŮ
Pro každou variantu kabiny jsou k dispozici individuálně navržené střešní a boční spojlery.

Aerodynamické kryty snižující odpor vzduchu jsou k dispozici pro tyto typy podvozků:

  • TAHAČ 4X2, RAD-A4, WB3700 A WB3800
  • TAHAČ 6X2, RADT-A8, WB3400 A WB3700
  • TAHAČ 6X4, RADD-A8, WB3400