Váš vlastní palivový poradce v ceně pouze 500 korun měsíčně
– to je služba Úspora paliva

Mnoho dopravců vidí důležité úspory paliva v kombinaci se školením řidičů – ale je těžké úspory udržet. Pokračování v šetření paliva v dalších měsících vyžaduje nepřetržitou zpětnou vazbu a školení. To vyžadovalo velké investice – až doteď. Úspora paliva je nová služba založená na předplatném, která kombinuje nejnovější zdroje s přístupem k palivovému poradci. To znamená, že dopravci si mohou dovolit pravidelné školení, jak dosáhnout úspor pro požadovaný počet vozidel a udržují tak neustále jejich úspornost.

Ušetřete až 5 %

„Kombinace systému Dynafleet a specializovaného palivového poradce od společnosti Volvo je dokonalá.“
„Umožňuje nám soustředit naše úsilí na potřebná místa, abychom dosáhli optimálních výsledků. Zjistili jsme, že jedna osoba zaměřující se na tuto problematiku v našem týmu je nejlepší vzor pro řidiče a dosahuje se nejlepších výsledků. Věříme, že s funkcí Úspora paliva můžeme dosáhnout nejlepších ekonomických výsledků a nejlepší ochrany životního prostředí.“

Gitle Sande je ředitel společnosti Magnus Nistad Transport v Norsku – jeden z prvních zákazníků používajících funkci Úspora paliva.

JAK TO CELÉ FUNGUJE
Jakmile si řidiči osvojí potřebné postupy pro šetření paliva, klíč k dlouhodobým úsporám leží v systematickém následování. Zde přichází služba Úspora paliva s osobní analýzou ve formě zprávy pro každé předplacené vozidlo. Aby to fungovalo, operátor potřebuje určit Mistra úsporné jízdy: někoho, kdo může prostudovat zprávy služby Úspora paliva a předat zpětnou vazbu příslušných řidičům. Pokud si dopravce nebude vědět rady, je možné kontaktovat odborníka společnosti Volvo, který zprávy vytváří, a získat další podporu.

Služba Úspora paliva

CO JE V BALÍČKU?
Novou službu tvoří tři části: školení na téma spotřeby paliva, sada nástrojů pro správu nákladů na palivo a podpora správy nákladů na palivo. Základní podmínkou pro shromažďování dat je samozřejmě funkce sledování paliva a dopadu na životní prostředí systému Dynafleet

Každá kapka dobrá

ŠKOLENÍ NA TÉMA SPOTŘEBY PALIVA – ŘIDIČ NEUSTÁLÝCH ÚSPOR
Podstatou této služby je nepřetržitá analýza výkonu jednotlivých řidičů. Sledováním stylu jízdy, například přizpůsobení rychlosti, využití motoru a rychlostních stupňů nebo využití volnoběhu, je možné stanovit měřítko a dosáhnout pokroku. Každý měsíc získáte rady odborníka ve formě elektronických zpráv týkající se úkonů, které má každý řidič provést. Takto se řidiči systematicky učí a udržují schopnosti šetření paliva, které zajišťují úspory paliva dopravci. V případě záležitosti vyžadující okamžitou pozornost může palivový poradce kdykoliv poslat varovnou zprávu mistrovi úsporné jízdy.

Analýza služby Úspora paliva

Budete dostávat přehledy o vozovém parku, skupinách a také podrobnosti o výkonnosti jednotlivých řidičů. Kromě identifikace oblastí, které je třeba zlepšit, vám instruktor vždy rád odpoví na vaše dotazy týkající se snižování spotřeby paliva.


NÁSTROJE A PODPORA MISTRA ÚSPORNÉ JÍZDY
Sada nástrojů pro správu nákladů na palivo je prvním místem, kde může mistr úsporné jízdy poskytovat pomoc a rady. Obsahuje vodítka, jak motivovat řidiče a pracovat s nimi – a jak určit cíle a dosáhnout jich. Také obsahuje šablony a nástroje, které pomáhají vizualizovat výsledky. Pokud výzkum odhalí nové přístupy k šetření paliva, jsou pomocí sady nástrojů sdíleny.

Pokud mistr úsporné jízdy vyžaduje další pomoc, podpora správy paliva může poskytnout další vysvětlení a odpovědi na konkrétní otázky. Zde může být obzvlášť užitečné hovořit se stejným odborníkem společnosti Volvo, který provedl analýzu spotřeby paliva a poskytnul radu.