Hybrid

Nejsilnější hybrid tiše přijíždí

První těžký nákladní vůz pro svoz odpadu s hybridním pohonem využívá paralelního pohonu se vznětovým a elektrickým motorem a tím snižuje spotřebu paliva a tvorbu emisí CO2 až o 30% . To je však jen polovina úspěchu. Elektromotor nahrazuje vznětový agregát při startování a jízdě při nízkých otáčkách a navíc zlepšuje schopnosti zrychlování, což ocení nejen řidič, ale díky snížení hladiny hluku také všichni ostatní.

UNA VYBRANÝCH TRZÍCH JIŽ V PROVOZU
Testování nenápadně probíhalo ve Francii, Velké Británii a Nizozemsku už od roku 2008. Prvních 100 těžkých hybridních nákladních vozů je určeno pro tyto trhy: Švédsko, Norsko, Finsko, Dánsko, Velká Británie, Francie, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Itálie, Nizozemsko, Belgie a Lucembursko.

26 TUN POHODY A KLIDU
Rozvoz zboží a svoz odpadu v obydlených oblastech je k využití hybridní technologie nejvhodnější. Právě zde totiž dochází k častému rozjíždění a zastavování a jízdě v nízkých rychlostech. A to je oblast, kde může elektrický pohon ušetřit nejvíce paliva. K zajištění účinného využití paliva jsou použity dokonce spoilery. A jelikož mluvíme o 26tunovém vozidle, úspory se projeví velmi rychle.
“Zpětná vazba od našich zkušebních řidičů potvrzuje, že hybridní technologie je pro jízdu po městě nejvhodnější: Vůz Volvo FE Hybrid je během jízdy po městě rychlý a tichý, což je při snaze o snížení spotřeby paliva a tvorby zplodin CO2 neočekávaný bonus“
Lars Mårtensson, ředitel odboru životního prostředí společnosti Volvo Trucks

every drop counts 
Hybrid engine 
Motorový pohonný systém v sobě kombinuje startér, elektrický pohon a alternátor.
POŘÁDNĚ NAŠLAPANÁ TECHNOLOGIE
Elektrický motor je vložen mezi 7litrový vznětový motor a automatizovanou převodovku I-Shift. Díky tomuto způsobu řešení se může vznětový motor spustit, jakmile elektromotor dosáhne vysokých otáček, a na pohonu vozidla se tak mohou podílet oba agregáty. Díky alternátoru je rekuperovaná brzdová energie využita jak k pohonu elektromotoru, tak k nabíjení lithium-iontových akumulátorů. Jiné nabíjení již není potřeba.

SNIŽOVÁNÍ SPOTŘEBY PALIVA, TVORBY EMISÍ CO2 A HLUKU VE MĚSTĚ
V porovnání s konvenčními nákladními vozy se vznětovým motorem lze při rozvozu zboží dosáhnout až 20procentní úspory paliva. Vozy pro svoz odpadu mohou spotřebu paliva snížit až o 20% a při využití lisovací jednotky místo pohonu až o 30% . Stejně tak lze až o 30% omezit tvorbu emisí CO2. Při rozjíždění dojde navíc ke snížení hluku až o polovinu.